
Для захисту енергосистеми Україна мала вкладати кошти у ППО, а не елементи пасивного захисту. Адже, як показав час, ця стратегія себе не виправдала. Про це розповів енергоексперт Віктор Куртєв. Він пояснив: будь-який пасивний захист гірший, ніж активний, передають Патріоти України.
"Якщо ти будуєш систему ППО і в тебе є певна кількість грошей, ти переходиш від ППО по об'єктах, до загальної. ППО має таку властивість як насичення. Ракети облітають ППО-шні наші точки. Ми чекали від партнерів, ППО не вистачає... У нас немає необхідної кількості ППО. Але можна було на ці гроші (замість будівництва захисту. – Ред.) докупити", – зазначив Куртєв.
Натомість, підкреслив він, було прийнято рішення створити 3-ступінчастий пасивний захист енергосистеми. Так:
"Це проста історія – пісок", – пояснив він.
"З семи "черепах" зараз недобудована ні одна. Велика ступінь готовності у одної. "Будки" - мабуть, три десятки добудовані, або майже добудовані. А їх 230. ... З самого початку було зрозуміло, що це абсурд... Але бюрократична система прцює інакше, вона не може зараз сказати, що це була помилка... Я так розумію, близько 40 млрд грн пішло на ці енергетичні фортифікації", – розповів Куртєв.
При цьому він наголосив: для захисту було обрано 85 підстанцій. З них:
"У цьому переліку не було об'єктів генерації: жодної АЕС, ГЕС тощо. Також в Україні немає нормативів щодо проектування фортифікаційних споруд такого типу", – розповів експерт.
Фінансувати ж таке будівництво, за його словами, планували за рахунок коштів донорів. Але їх знайти не вдалося, адже партнери "розуміють, що це абсурд".
"Альтернативою є купівля і впровадження, взагалі побудова національної системи ППО. Звичайно, неможна так прийти і на світовому рикнку купити 250 "Гепардів". Але в 2022 році в тій політичній кон'юнктурі за ці гроші це можна було зробити", – резюмував Куртєв.
Німецький автовиробник Volkswagen готує новий масштабний план економії, який може передбачати скорочення до 100 тисяч працівників у різних країнах світу протягом найближчих років. Про це повідомляє профільне видання Manager Magazin із посиланням на вла...
Для росіян тимчасово окупований Крим стає все більшою проблемою. Через постійні удари по шляхах постачання на півострові виникає гострий дефіцит усього — від пального до їжі, і з кожною новою атакою ситуація лише погіршується. Про це повідомив заступни...