Україна закуповує сотню польських колісних БТР Rosomaks. Про це повідомив у Twitter прем'єр Польщі Матеуш Моравецький, передають Патріоти України.
"Українська армія закупить у нас 100 Rosomaks, які виробляють у Семяновіце-Шльонському. Росомахи - це топові бойові транспортники", - написав він. Ця покупка буде оплачена за гроші ЄС і США.
KTO Rosomak - польський чотиривісний бронетранспортер, розроблений підприємством Rosomak S.A. Машина є ліцензійною копією БТР Patria. "Россомахи" з покращеною бронею використовувалися в Афганістані у 2008 році, де показали стійкість до попадання ракет з РПГ-7.
Конструкція рами Rosomak дозволяє легко змінювати конструкцію кузова під час ремонтів або модифікацій, і збільшення захисту екіпажу від вибухів мін. Але суттєвим мінусом є збільшення ваги машини.
Для можливості транспортування літаками C-130 і для безпечного плавання деякі сталеві елементи були замінені на алюмінієві.
Зменшення ваги дозволило також бронювання від набоїв калібру 14,5 мм спереду та від набоїв калібру 7,62 мм з боків та корми.
Броня складається з двох шарів, основної сталевої завтовшки 8 мм і зовнішньої, яка встановлена на основну броню. Обидва шари розділені один від одного кількома міліметрами порожнини, яка може бути заповнена піною, що збільшує водотоннажність машини.
Башта з обладнанням, двома членами екіпажу та боєкомплектом важить 2850 кг. Її висота становить лише 59,5 см, що досягається наявністю 9 оглядових перископів, які приховуються до корпусу при перевезенні літаком. У башті розташована система керування вогнем, яка має денний-нічний приціл DNRS-288 компанії Kolsman і телевізійні камери II покоління TILDE FC.
Польський міністр закордонних справ Радослав Сікорський впевнений, що навіть за відсутності допомоги від США Україна спроможна тримати оборону до кінця цього року. До того ж європейська підтримка буде продовжуватись. Про це він заявив в інтерв'ю CNN, п...
Служба безпеки України знайшла ефективну протидію розвідувальним російським дронам - Zala, Supercam, Orlan та Lancet. Тож тепер російські безпілотники вартістю по 100 тис. дол. США можуть знищувати українські FPV-дрони, які коштують 700 дол. США. Пр...