Росія свідомо атакує столицю України іранськими дронами-камікадзе, аби залишити Київ без світла, води й тепла. Також вона навмисне здійснює атаки "Шахедами" саме вночі, оскільки в такий час доби їх виявити складніше,передають Патріоти України.
Проте українська протиповітряна оборона стоїть на перешкоді цим планам агресора всіма засоби, і найефективнішою зброєю проти таких безпілотників є німецькі самохідні артилерійські установки Gepard. Про це розповів український журналіст, військовий експерт Сергій Згурець у матеріалі для "Еспресо".
Він нагадав, що вночі 19 грудня РФ атакувала Київ та область іранськими Shahed-136 ("Герань-2") і Shahed-131 ("Герань-1"). Загалом, за даними війскових, із 35 дронів було збито 30.
"Це досить високий показник роботи нашої системи ППО. Ворог відновив удари по території України після того, як отримав нову партію дронів-камікадзе з Ірану. За словами президента Володимира Зеленського, до Росії з Ірану було поставлено їх понад 250. Показовим у цьому нападі є те, що ворог переніс стартові майданчики для запуску цих дронів із Криму на територію Краснодарського краю", – зазначив Згурець.
Іншим показовим фактором він назвав те, що нічна атака дронами була скерована саме на Київ та область так само, як і минула масована ракетна атака, коли з 72 ракет 40 були запущені у напрямку столиці."Думаю, тут прослідковується свідома тактика ворога. Зокрема, залишити столицю без електро- та водопостачання. Проте ППО України стоїть на перешкоді цим планам. Також важливо зазначити, що "Шахеди" використовували вночі, оскільки саме вночі їх виявити складніше", – додав військовий експерт.
За його словами, українські сили ППО напередодні боролися проти російської атаки іранськими БПЛА системами, які мають радіолокаційні засоби виявлення. Це радянські системи ППО – С-300 та "Бук-М1", а також західні зразки ЗРК Nasmas та IRIS-T.
"Звісно, збивати дрони-камікадзе саме новими західними ЗРК не є раціональним методом. Адже це виснажує наші запаси до цих комплексів. Проте і пропускати "Шахеди" також не можна, бо збитки варто оцінювати за тим, що він може завдати. Тому найбільш дієвим способом боротьби проти іранських дронів-камікадзе виявилися німецькі самохідні артилерійські установки Gepard", – заявив Згурець.Він каже, що ці комплекси можуть бачити цілі вночі саме завдяки своїм засобам РЛС (радіолокаційна станція). Для знищення Shahed-136 і Shahed-131 цьому комплексу потрібно випустити лише невелику чергу боєприпасів.
"Тому, коли ми говоримо про боротьбу з іранськими дронами-камікадзе, то зараз напрацьована зрозуміла тактика протидії ворожим БПЛА. Однак ми розуміємо, що потрібно і далі її вдосконалювати", – підсумував експерт
Росія отримала від Ірану партію балістичних ракет на знак підтримки війни, яку Москва веде в Україні. Незабаром ЗС РФ може почати застосовувати засоби ураження, які летять зі швидкістю 3 Маха на відстань понад 100 км. Про це розповідає видання The Time...
Агресорка Росія продовжує активно нарощувати свої можливості для завдання глибоких високоточних ударів по території України. Зокрема, Москва дедалі активніше закуповує балістичні ракети в Ірану та Північної Кореї та продовжує нарощувати виробництво вла...