"Ці комплекси можуть бачити цілі вночі": Військовий експерт назвав найефективнішу зброю проти іранських "Шахедів"

Росія свідомо атакує столицю України іранськими дронами-камікадзе, аби залишити Київ без світла, води й тепла. Також вона навмисне здійснює атаки "Шахедами" саме вночі, оскільки в такий час доби їх виявити складніше,передають Патріоти України.

Проте українська протиповітряна оборона стоїть на перешкоді цим планам агресора всіма засоби, і найефективнішою зброєю проти таких безпілотників є німецькі самохідні артилерійські установки Gepard. Про це розповів український журналіст, військовий експерт Сергій Згурець у матеріалі для "Еспресо".

Він нагадав, що вночі 19 грудня РФ атакувала Київ та область іранськими Shahed-136 ("Герань-2") і Shahed-131 ("Герань-1"). Загалом, за даними війскових, із 35 дронів було збито 30.

"Це досить високий показник роботи нашої системи ППО. Ворог відновив удари по території України після того, як отримав нову партію дронів-камікадзе з Ірану. За словами президента Володимира Зеленського, до Росії з Ірану було поставлено їх понад 250. Показовим у цьому нападі є те, що ворог переніс стартові майданчики для запуску цих дронів із Криму на територію Краснодарського краю", – зазначив Згурець.

Іншим показовим фактором він назвав те, що нічна атака дронами була скерована саме на Київ та область так само, як і минула масована ракетна атака, коли з 72 ракет 40 були запущені у напрямку столиці."Думаю, тут прослідковується свідома тактика ворога. Зокрема, залишити столицю без електро- та водопостачання. Проте ППО України стоїть на перешкоді цим планам. Також важливо зазначити, що "Шахеди" використовували вночі, оскільки саме вночі їх виявити складніше", – додав військовий експерт.

За його словами, українські сили ППО напередодні боролися проти російської атаки іранськими БПЛА системами, які мають радіолокаційні засоби виявлення. Це радянські системи ППО – С-300 та "Бук-М1", а також західні зразки ЗРК Nasmas та IRIS-T.

"Звісно, збивати дрони-камікадзе саме новими західними ЗРК не є раціональним методом. Адже це виснажує наші запаси до цих комплексів. Проте і пропускати "Шахеди" також не можна, бо збитки варто оцінювати за тим, що він може завдати. Тому найбільш дієвим способом боротьби проти іранських дронів-камікадзе виявилися німецькі самохідні артилерійські установки Gepard", – заявив Згурець.Він каже, що ці комплекси можуть бачити цілі вночі саме завдяки своїм засобам РЛС (радіолокаційна станція). Для знищення Shahed-136 і Shahed-131 цьому комплексу потрібно випустити лише невелику чергу боєприпасів.

"Тому, коли ми говоримо про боротьбу з іранськими дронами-камікадзе, то зараз напрацьована зрозуміла тактика протидії ворожим БПЛА. Однак ми розуміємо, що потрібно і далі її вдосконалювати", – підсумував експерт

Ще одну людину шукають під завалами: На місці російського удару в Запоріжжі виявили тіло загиблого (фото)

субота, 18 січень 2025, 20:10

Унаслідок ракетного удару, який військові країни-агресора РФ здійснили зранку 18 січня, загинув чоловік. Про це в Telegram повідомив начальник Запорізької обласної військової адміністрації Іван Федоров, передають Патріоти України. Тіло загиблого з-під ...

За рішення в інтересах міністерства оборони РФ: Чинний суддя Господарського суду Києва отримав підозру у держзраді (відео)

субота, 18 січень 2025, 19:15

Чинному судді Господарського суду міста Києва повідомлено про підозру у державній зраді за рішення в інтересах міністерства оборони РФ. Про це повідомляє Офіс Генерального прокурора, передають Патріоти України. "За процесуального керівництва Офісу Гене...