Велика Британія є основним об'єктом політичної війни російського диктатора Володимира Путіна, яка полягає у використанні всіх засобів, крім зброї, для досягнення цілей РФ. Таку думку висловив оглядач The Telegraph Річард Кемп, передають Патріоти України.
За його словами, таке ставлення РФ до Британії пояснюється запровадженням країною санкцій проти російських осіб та організацій, які працюють проти Сполученого Королівства.
"Цілі Росії - по всьому світу, але очевидно, що Британія є пріоритетом, враховуючи нашу провідну роль у підтримці України. Справді, дехто вважає, що Велика Британія є ціллю номер один після України, навіть вище за США, оскільки Путін все ще сподівається відвернути Трампа від надання повної підтримки Києву", - проаналізував Кемп.
Метою Росії є підрив військової допомоги для України, а також сіяння розколу всередині країни та завдання Британії більших збитків за допомогою саботажу та кібервійни, вважає автор матеріалу.
"У Британії та по всій Європі неодноразово відбувалися напади на об'єкти інфраструктури та транспортні вузли, що беруть участь у доставці допомоги Україні. Пожежа на складі в Лондоні та атака з підпалом хабу DHL у Бірмінгемі, ймовірно, є справою рук агентів ГРУ, російської військової розвідки", - нагадав оглядач.
Крім диверсій, кібервійни та дезінформації, операції Москви у політичній війні містять прямі загрози життю. Зокрема з моменту приходу Путіна до влади у Великій Британії сталося щонайменше шість вбивств або замахів на вбивство, які, швидше за все, були справою рук ГРУ, зауважив Кемп.
За словами експерта, попри те, що наразі РФ робить акцент на підриві України та її союзників, її кампанія політичної війни йде набагато далі, адже охоплює всі сфери її національних інтересів, серед яких економічний розвиток, зміцнення союзників та дестабілізація Заходу.
"Кремль не повинен мати жодних сумнівів, ми бачимо, що вони намагаються робити в тіні, і ми не будемо цього терпіти. Ось чому ми вживаємо рішучих заходів, запроваджуючи санкції проти російських шпигунів", - заявив міністр закордонних справ Британії Девід Леммі. Через це, за словами Кемпа, Британія має постійно покращувати свою оборону, як у сфері кібербезпеки, так і в розвідці.
"Але оборони недостатньо: ми також повинні боротися з вогнем. ГРУ, а також інші органи Кремля, причетні до нападу на нас, повинні заплатити ціну, яка виходить далеко за рамки режиму санкцій. Це означає нашу власну наступальну кампанію політичної війни проти Росії. Тут Міністерство закордонних справ звучить обнадійливо, стверджуючи, що протидіє російським атакам як публічно, так і "за лаштунками". Але чи маємо ми можливості, правову свободу і політичну волю для того, щоб завдати необхідної шкоди?", - підсумував оглядач.
Нардеп від партії Слуга народу Дмитро Гурін написав на своїй сторінці у соцмережі X, що в українських ветеранів не має бути пільг, а свою роботу порівняв з військовою службою, що спричинило скандал, через який йому довелось вибачатись, передають Патріо...
Колишній прем'єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон заявив, що він засмучений зменшенням інтересу Великої Британії до України. Про це повідомляють Патріоти України з посиланням на інтерв'ю Джонсона газеті The Telegraph. «Інтерес до України та апети...