На базі 184-го навчального центру Національної академії сухопутних військ ЗСУ підготували третій випуск операторів ПТРК «Javelin», повідомляють Патріоти України з посиланням на інформаційне агентство АрміяInform.
Лави українського війська незабаром поповнять ще приблизно 10 фахівців FGM-148 «Javelin».
Нагадаємо, фахівців в Україні почали готувати лише у 2018 році, після того, як США поставили в Україну першу партію цих протитанкових ракетних комплексів.
На початковому етапі курсу майбутні оператори ознайомилися з призначенням, будовою, тактико-технічними характеристиками, принципом дії, особливостями застосування протитанкового комплексу.
Насамкінець курсу здійснили численні контрольні вправи та виконали пуски на тренажерах.
Завдання, яке отримував кожен з майбутніх фахівців, зводилося до нібито простих дій: «виявити ціль, здійснити її захоплення і знищення».
По-перше, на виконання вправи давалося 6 хвилин.
По-друге, за сценарієм виконання цієї вправи в обслуги ПТРК розряджається батарея пускового контейнера.
Відповідно, розрахунок має перерватися під час виконання завдання, замінити батарею живлення і після — таки знищити ціль.
«Номер обслуги, який зазвичай переносить додатковий боєкомплект і допомагає стрільцю із заміною пострілу та ротацією вогневої позиції, напружився, аби подати на плече готовий до пострілу протитанковий комплекс», – розповідають курсанти.
Приблизна вага зброї у зібраному стані (з пунктом управління, транспортно-пусковим контейнером, боєприпасом, елементом живлення) — 25 кілограмів.
«Поставивши комплекс на плече стрільцю-навіднику, навіть при тому, що частина зброї впиралася в парту, яка слугувала своєрідною підставкою, було не вельми зручно шукати ціль», – розповідають курсанти про труднощі застосування комплексу.
Немало з тих, хто виконував завдання уперше, не зумів опанувати себе, аби швидко зорієнтуватися і здійснити вдалий постріл.
Як відзначено, з другого-третього разу це таки зрештою вдавалося, але не з першого.
На кінцевому етапі навчання курсанти виконали 11 різних контрольних вправ на симуляторі ПТРК «Javelin».
Усі вправи вони виконали не нижче як на 70% від поставленого завдання. Всі, хто навчався на курсі, отримали сертифікати відповідного зразка від американських колег.
Обстріл Дніпра балістичною ракетою "Орєшнік" та заяви російського диктатора Володимира Путіна, не свідчать про істотні зміни в ударних можливостях Росії або ризик застосування нею ядерної зброї, передають Патріоти України з посиланням на звіт Інститу...
Балістична ракета середньої дальності "Орешник", якою РФ 21 листопада атакувала Дніпро, була створена "підступними" порушниками Договору про ліквідацію ракет середньої і малої дальності від 1987 року. Про це пише Forbes, передають Патріоти України. Жур...