Україна втратила понад 40% гідрогенерації. Зокрема, йдеться про Каховську гідроелектростанцію (ГЕС), Дніпрогес також наразі практично не працює через значні пошкодження. Про це генеральний директор "Укргідроенерго" Ігор Сирота розповів у телемарафоні, передають Патріоти України.
"Ми, звичайно, втрачаємо і втратили чимало. Ми розуміємо, що Каховку ми втратили повністю. Дніпрогес теж велика, скажімо, там практично на сьогоднішній день не працює станція", — розповів Сирота.
Він також зазначив, що інші гідроелектростанції також перебувають в процесі відновлення, однак в умовах постійних ракетних ударів це стає дедалі складніше.
"Що буде можливо відновити, ми ще не знаємо. До осінньо-зимового періоду стоїть завдання відновитися максимально, але на сьогоднішній день це ще питання дуже складне," — додав гендиректор "Укргідроенерго".
Сирота підкреслив, що відновлення генерації є довгим процесом, оскільки багато обладнання виготовляється за кордоном і має тривалі терміни виробництва.
"Два місяці тому ми втратили більше 40% генерації, і це правда. Обладнання, яке потрібно відновити, виготовляється за кордоном, і термін виготовлення дуже довгий," — зазначив він.
Значні втрати спостерігаються також у тепловій генерації, яка разом із гідроенергетикою є критично важливою для балансування енергосистеми.
"Теплова генерація втратила більше 80%, ми за два місяці втратили більше 40%. Ми розуміємо, що є дефіцит балансуючої генерації, але ми намагаємося максимально зробити те, що можемо," — підкреслив Сирота.
Він висловив занепокоєння щодо майбутньої зими, яка обіцяє бути складною. Попри зусилля з відновлення, точних прогнозів щодо повного відновлення генерації немає, і багато залежить від подальших обстрілів та руйнувань. "Ми плануємо одне, ворог планує інше, тому сьогодні щось прогнозувати дуже важко," — зазначив він.
Гендиректор також наголосив, що вся енергетична генерація, не лише гідроенергетика, має працювати в умовах дефіциту. "Ми намагаємося збалансувати енергосистему, але це ж населення бачить, скільки в пікові години ми відключаємо," — зауважив Сирота.
Полтава, Дніпро та Кривий Ріг — це ті українські міста, де теоретично можуть розмістити європейських миротворців, якщо таке рішення буде прийнято та узгоджене. Про це днями повідомило британське видання The Telegraph, посилаючись на деталі мирного план...
Мита, які президент США Дональд Трамп наклав на імпорт сталі та виробів з неї, коштуватимуть українському бюджету 1 млрд гривень щороку. Таким чином Україна буде змушена протистояти не лише війні на полі бою з Росією, але й торгівельній війні зі Сполуч...