То
Вранці 7 лютого під час масованого російського обстрілу по Києву було нанесено удар новою ракетою 3М22 "Циркон". Про це повідомляє Telegram-канал "Реальний Київ", передають Патріоти України.
3М22 «Циркон» — перспективна протикорабельна гіперзвукова крилата ракета з гіперзвуковою повітряно-реактивною рушійною установкою, що перебуває на етапі розробки та випробувань в росії. Ракета призначена для ураження надводних кораблів противника, оснащених системами протиповітряної та протиракетної оборони.
Розробку ракети «Циркон» розпочато з 2011 року. Льотні випробування боєприпасу проводяться з 2015-го. У січні 2020 року відбулося перше випробування ракети «Циркон» пусками по мішені, розташованої на березі. Ракету запустили з фрегата «Адмирал Горшков». Вона вразила берегову мішень що була на відстані 500 км.
Запускають «Циркони» із універсальних вертикальних пускових установок 3С-14 на бойових кораблях, підводних човнах і з мобільних берегових ракетних установок. Глибина пуску (для підводних човнів) — 40 м.
Характеристики ракети не розголошуються, але деякі параметри все ж заявлені. Дальність стрільби майже на 1000 (до 1500) км. Висота польоту — 30−40 км. Маса БЧ — 300 (до 400) кг. Довжина 8−10 м.
Судячи з того, що на момент атаки, в морі перебував лише 1 підводний ракетоносій, експерти роблять висновок, що пуск було проведено саме з нього.
Начальник Слідчого управління ГУНП в Харківській області Сергій Болвінов повідомив також, що дві з п'яти ракет, випущених вранці 7 лютого по Харкову, — північнокорейського виробництва.
«Металеві уламки балістичних ракет вибухотехніки зібрали на території промислової зони. Попередні висновки спеціалістів — це північнокорейські ракети HVASON 11GA (KN-23)», — написав він.
Польський міністр закордонних справ Радослав Сікорський впевнений, що навіть за відсутності допомоги від США Україна спроможна тримати оборону до кінця цього року. До того ж європейська підтримка буде продовжуватись. Про це він заявив в інтерв'ю CNN, п...
Служба безпеки України знайшла ефективну протидію розвідувальним російським дронам - Zala, Supercam, Orlan та Lancet. Тож тепер російські безпілотники вартістю по 100 тис. дол. США можуть знищувати українські FPV-дрони, які коштують 700 дол. США. Пр...