"Тут найкраще з політичної точки зору...": Експертка оцінила реалістичність погроз Росії завдати удару по території Польщі

Погрози Росії вдарити по американській базі ППО у Польщі насамперед є провокативними і мають на меті залякати країни Заходу. У Кремлі чудово розуміють, що на таку атаку Північноатлантичний альянс не заплющуватиме очі, оскільки будь-який удар по території Польщі автоматично активуватиме статтю п'яту Вашингтонського договору НАТО про колективну безпеку. Про це у коментарі OBOZ.UA сказала Ганна Шелест, директорка Програми безпекових студій ГО "Рада зовнішньої політики "Українська призма". Захід, звісно, розглядатиме це, як цілеспрямований напад на територію країни-члена НАТО, передають Патріоти України.

"Ми говоримо про Польщу – одного з основних союзників, відповідно ніхто не закриє на це очі, і ніхто не буде говорити, є це ударом чи ні. Особливо за умов того, що Російська Федерація була визнана основною загрозою ще в Мадридській стратегічній концепції два роки тому. Наскільки це реалістично, звичайно, теж велике питання, бо ми маємо численні контингенти на території Польщі. Плюс польська система протиповітряної оборони теж присутня", – сказала вона.

Експертка також назвала можливі сценарії розвитку подій, якщо Росія вирішить реалізувати свої погрози. За її словами, у рамках НАТО існують варіанти можливих дій у такому випадку.

На території Польщі розташовані бази НАТО, і вони там не просто так.

"Ми не говоримо про те, що моментально буде завдано удару по території Російської Федерації. Але блокування, наприклад, портів у Балтійському морі або блокування Калінінграду, перекриття там і інших можливостей для Російської Федерації, вони абсолютно можливі. Навіть ми не говоримо про більш жорсткі санкції чи якісь політичні дії", – сказала Шелест.

На переконання експертки, такі заяви росіян є провокаціями і не варто чекати від НАТО якоїсь реакції. У Москві саме цього і чекають – реакції.

"Тут найкраще з політичної точки зору проігнорувати, щоб не продемонструвати важливість, і що на неї (Росію. – Ред.) звертають увагу. А з військової точки зору, звичайно, перевірити свої спроможності протиповітряної оборони, в першу чергу, готовність збройних сил для того, щоб бути готовими до найнеочікуванішого удару", – наголосила вона.

Авіакатастрофа Іл-76 під Бєлгородом: В рештках тіл переданих росіянами Україні виявили ДНК майже 50 полонених

субота, 22 лютий 2025, 23:40

Україна отримала від російської сторони рештки тіл, які начебто перебували в літаку, який зазнав авіакатастрофи, але доказів того, що вони перебували саме там, немає. Підтверджено збіги ДНК останків майже 50 українських військовополонених із 62 тіл, пе...

Кажуть, що адміністрація Трампа "дірява": Союзники США остерігаються ділитися секретними даними з Вашингтоном, - Politicо

субота, 22 лютий 2025, 23:25

Союзники Сполучених Штатів, які регулярно обмінюються розвідданими з Америкою, шукають способи захисту секретної інформації від схильної до витоків адміністрації Дональда Трампа. Проте їхні можливості в цьому обмежені, передають Патріоти України. "Не м...