У 2055 році світ зрозуміє, що Росію треба було нищити, доки була можливість, - майор Гетьман

Якщо президенту РФ Володимиру Путіну вдасться захопити Україну, всього за шість років Росія може піти війною на НАТО. Найвірогідніше, першими нападу держави-агресорки зазнають країни Балтії або Польща,, передають Патріоти України.

Наразі формується вісь – Росія, Іран, Північна Корея, яку підтримує умовно нейтральний Китай, тож світ завмер на порозі Третьої світової, і вже за кілька десятиріч Захід зрозуміє, що Росію треба було нищити зараз, а не намагатися з нею домовитися. Про це в інтерв'ю OBOZ.UA розповів ветеран російсько-української війни майор запасу ЗСУ Олексій Гетьман.

За його словами, німецькі аналітики вже зараз стверджують, що якщо Путіну вдасться захопити Україну, за шість років Росія зможе підготуватися до війни з країнами, що входять до НАТО.

"Цілком можливо, що це будуть країни Балтії чи Польща. Рано чи пізно Путін вступить у конфлікт з країнами НАТО, тому що кремлівська пропаганда весь час наголошує, що Росія воює саме з цим блоком. Імовірно, Путін може розпочати з Литви, адже він захоче пробити сухопутний коридор до Калінінграду – умовний Сувалкський коридор", – зазначив Гетьман.

Він підкреслив, що подальший розвиток подій залежатиме від того, чи дійсно НАТО у разі нападу на країну-члена Альянсу стануть на її захист відповідно до 5 статті Статуту. Адже прописана вона так, що держави блоку мають проводити консультації, однак прямого зобов`язання про негайний вступ інших країн у бойові дії там немає.

"За великим рахунком Росія не здатна протистояти США, бо військова міць Америки така, що Росії там нема чого ловити. Але чи вступлять США одразу в цю війну, навіть коли росіяни спробують напасти на якусь із країн-членів Альянсу, я не впевнений на сто відсотків. На початку це може бути якась допомога зброєю, чи обмежений контингент, чи ще щось. Думаю, Путін пішов би на таку агресію раніше. Просто він зав’яз в Україні і зараз йому потрібен час, аби підготуватися", – поділився міркуваннями Гетьман.

Наразі, на його переконання, відбувається активне формування "вісі зла": Росія – Іран – Північна Корея. Мовчазну підтримку цим країнам надає Китай, який декларує умовно нейтральну позицію. Тож, вважає Гетьман, Третя світова війна, яку розв'яжуть згадані країни, є практично неминучою. Відкладаєтся ж її початок лише через те, що країни вісі доки не набрали достатньої потужності і тільки нарощують озброєння та сили.

"Якщо б ми подивилися на нинішню ситуацію в світі в далекому майбутньому, наприклад, у 2055 році, ми б дійшли висновку, що Росію треба було нищити 2022 року, доки була така можливість. Але ми продовжуємо говорити про якісь домовленості, робити якісь незрозумілі рухи. Я впевнений, що чим пізніше цивілізований світ втягнеться у війну проти РФ, тим більшими будуть втрати", – заявив майор запасу.

При цьому у західних партнерів України поки немає остаточного усвідомлення небезпеки, яка нависла над світом. Саме тому вони вкрай дозовано і після значних сумнівів надають нашій державі допомогу. Рік знадобився, аби Захід погодився передати українській армії літаки, та й ті – далеко не найсучасніші. А питання з передачею далекобійних ракет – тих же Taurus – досі висить у повітрі.

"Усі такі вагання дають Росії час для переведення економіки на військові рейки. Вже зараз у них є можливість виробити щонайменше три ядерні бомби. Вони вже виробляють новітні гіперзвукові ракети тощо. Те саме стосується і Північної Кореї, яка вже запустила ракету в космос. Отже, вісь вже сформована і буде лише підсилюватись. Я не можу сказати, що наші західні партнери цього не бачать. Просто їм не хочеться вірити в те, що сформувалася вісь зла, і їх треба нищити. З ними не можна домовитися, бо їхня мета – нищити цивілізований світ. На тлі цих загроз вибори президента США мають стати другорядною темою. Це не песимістичні прогнози, а реалістичні", – резюмував Гетьман.

"Маємо бути готовими": Прикордонники не виключають можливого наступу РФ у Сумській області

субота, 25 травень 2024, 7:22

Українські прикордонники не виключають, що росіяни можуть розпочати наступ у Сумській області, як це сталося у Харківській області. Хоча зараз окупанти не мають достатньо сил для цього. Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на речника Державної пр...

Путін не зупиниться: РФ оголосить нову хвилю мобілізації до кінця 2024 року, щоб продовжити наступ в Україні, - FT

субота, 25 травень 2024, 6:30

Російська Федерація буде змушена оголосити чергову хвилю мобілізації до кінця 2024 роки попри те, що наразі її численність більше від української, пише Financial Times. Осію 2022 року Росія вже оголошувала про мобілізацію 300 військових. Однак тоді це ...