У бюджеті ці кошти заплановано: У Німеччині сказали, скільки ще будуть підтримувати Україну

У Німеччині налаштовані й надалі надавати військову допомогу Україні. Ізраїльська війна ніяк не вплине на це. Так сказав генерал-майор Крістіан Фройдінг, керівник Спеціального штабу з питань України при Міністерстві оборони Німеччини, в інтерв'ю газеті Stuttgarter Nachrichten, передають Патріоти України.

За словами генерала, для Німеччини нічого не змінюється до кінця цього десятиліття і далі. "Для нас зрозуміло: ми підтримуємо Україну так само, як і Ізраїль", – наголосив військовий. Також він проаналізував дві війни та арсенал засобів і потужності обох країн: України та Ізраїлю, зазначивши, що початкова ситуація в них дуже відрізняється.

"ЗСУ лише починають модернізуватися. А армія Ізраїлю добре оснащена, добре навчена і готова з дня на день вести війну. Економічні можливості України та Ізраїлю також абсолютно різні. Крім того, природа війни відрізняється", – пояснив Фройдінг.

Як змінилася підтримка України і чого очікувати далі

Генерал Бундесверу зазначив, що спершу йшлося переважно про ситуативну підтримку української армії, однак зараз триває планування допомогои на довгострокову перспективу.

"Наразі з Україною та західними партнерами ми обговорюємо, який вигляд матимуть майбутні українські збройні сили. Зрозуміло одне: військова підтримка України – це завдання до кінця десятиліття і далі. У нашому бюджетному плануванні вже передбачені кошти до 2032 року, що свідчить про нашу рішучість", – сказав генерал.

Він наголосив на необхідності допомогти Україні розвивати спроможності, щоб вона могла залишатися вільною державою, здатною захистити себе і стримувати нападників.

"Для мене боротьба за свободу не має терміну придатності", – сказав німецький генерал. Фройдінг також розповів, що з початку повномасштабної російської агресії проти України понад 8 тисяч українських солдатів пройшли підготовку в Німеччині.

Успіхи є, але: Україна щомісяця виробляє до 36 САУ "Богдана", тоді як Франція 8 САУ CAESAR

понеділок, 28 квітень 2025, 16:56

Україна суттєво наростила виробництво власної самохідної артилерійської установки (САУ) "Богдана 2С22". Якщо у 2023 році на місяць виготовляли близько шести одиниць, то зараз – вже до 36. Про це повідомляє видання Army Technology з посиланням на джерел...

"Жодних планів": Експертка з питань ядерної енергетики пояснила, чому РФ не передасть ЗАЕС під контроль США

понеділок, 28 квітень 2025, 16:50

У Сполучених Штатів немає реальних механізмів для того, щоб отримати контроль над окупованою російськими загарбниками Запорізькою АЕС, зокрема й зон навколо станції. Таку думку в етері Еспресо висловила експертка з питань ядерної енергетики та ядерної ...