Недержавна організація «Союз охорони природи та біорізноманіття» оскаржила виданий Федеральним морським і гідрографічним агентством дозвіл на будівництво ділянки газопроводу «Північний потік - 2». Аналогічну скаргу подала ще одна природоохоронна організація - Deutsche Umwelthilfe, повідомляють Патріоти України із посиланням на німецьку телерадіокомпанію NDR1.
У Федеральному агентстві підтвердили журналістам подачу екологами скарг, зазначивши, що поява таких заперечень означає, що дія виданого відомством дозволу на проведення робіт припиняється. 15 січня агентство продовжило термін дозволу на будівництво російського газопроводу «Північний потік - 2» до кінця травня. Згідно з повідомленням на сайті регулятора, компанія - оператор газопроводу може розпочати будівельні роботи негайно.
«Північний потік - 2» має доставляти російський газ на експорт в Німеччину в обхід України по дну Балтійського моря. Ряд країн Євросоюзу і США вважають, що проект дасть Москві можливості посилити тиск на ЄС і Україну, на економіку якої значно впливає газовий транзит. Учасники будівництва були піддані американським санкціям. Вони ж загрожують компаніям, які надають непряму підтримку будівельникам, наприклад страховикам. Через це в грудні 2019 року будівництво зупинилося. Тоді залишалося провести близько 160 кілометрів лінії з 1230, велику частину - в данській економічній зоні. Через рік укладання труб продовжилося, зараз дозвіл на будівництво видали всі країни, які мають пряме відношення до проекту.
15 січня оператор газопроводу повідомив газеті Handelsblatt, що роботи по добудові в данських водах знову відкладаються. Ще напередодні компанія заявляла, що роботи почнуться в п'ятницю, новий термін не назвала. Тепер представник компанії говорить, що укладання труб в данських водах може поновитися в кінці січня - початку лютого.
Президент України Володимир Зеленський чекає результату від можливої зустрічі з російським диктатором Володимиром Путіним. Насамперед ідеться про припинення вогню. Про це глава української держави заявив під час пресконференції, відповідаючи на запитан...
Ідея створення демілітаризованих зон на лінії фронту несе серйозні загрози для України, адже Росія може скористатися паузою, щоб несподівано зайняти таку зону, поки українські сили не встигнуть на це відреагувати. Про це в ефірі ”КИЇВ24” заявив військо...