Польща змінить правила перебування біженців з України вже 2024 року. У нинішньому вигляді правила діятимуть лише до вересня. А серед анонсованих змін після цієї дати - зменшення виплат на дітей та скасування статусу біженця після виїзду з Польщі навіть на короткий термін, наприклад, на свята чи у відпустку, передають Патріоти України.
На думку польського уряду, тим, хто залишає Польщу, вже не потрібний тимчасовий захист, пише Rzeczpospolita. Видання зазначає, що передбачений законом спецзахист для українських біженців, який закінчується 4 березня, буде продовжено лише на шість місяців, а потім правила зміняться.
Відомо, що польський уряд ще проводитиме консультації з міністерствами, органами місцевого самоврядування та організаціями, які надають допомогу біженцям. "Ми даємо собі півроку, щоб напрацювати добрі зміни до закону", – зазначив заступник міністра внутрішніх справ Польщі Веслав Щепанський.
За даними польських ЗМІ, Польща у питанні біженців планує запозичити досвід Норвегії. У цій країні громадяни України можуть втратити статус біженця, якщо поїдуть, наприклад, у відпустку. Адже, на думку країни перебування, такий крок вказує на відсутність потреби громадянина притулку.
За даними гуманітарних організацій, така сама проблема з українцями існує і в Польщі. Щодня до 20 тисяч громадян України можуть вижджати до Польщі: залишати країну дозволено терміном до 30 днів.
При цьому відомі випадки спекуляцій на тему спецзахисту для біженців. "Бують виняткові ситуації, коли наші студенти їздять в Україну. Нам відомі випадки, коли людина мешкає в Польщі на державному утриманні, орендуючи квартиру в Україні. Це не подобається і самим українцям, які втратили будинок через війну", – розповіла Анета Жоховська, директор фонду, який керує п'ятьма центрами для біженців у Польщі.
Поки що завдяки спецзакону про біженців від березня 2022 року українці в Польщі мають право на проживання на рівних з громадянами країн ЄС принципах: повний доступ до освіти, системи охорони здоров'я та ринку праці. При цьому уряд Польщі гарантував громадянам України:
За даними, підготовленими Міністерства внутрішніх справ Польщі, наразі у центрах, що фінансуються державою, проживає понад 42,2 тис. громадян України. Це вдвічі менше, ніж рік тому, коли у центрах було 82,5 тис. українців.
Сценарій того, що з часом Україна отримає кордони 1991 року, стає дедалі реальнішим. Тому що наступний президент США Дональд США заходить у сильну переговорну позицію з Росією. Про це в коментарі YouTube-каналу РБК-Україна розповів політтехнолог Тарас ...
Співробітники імміграційної та митної поліції США планують масштабну операцію з припинення діяльності іммігрантів у країні. Посилення арештів почнеться після інавгурації Дональда Трампа, передають Патріоти України з посиланням на NBC News, CBS News і A...