"У Росії ще багато артилерії, ракет, зброї": Ходжес дав прогноз, коли ЗСУ зможуть відкинути окупантів до лінії 23 лютого

У серпні 2022 року у війні країни-агресора Росії проти України настане перелом, який дозволить ЗСУ вибити сили окупантів із території країни. Однією з основних причин цього стануть проблеми з логістикою в РФ. Про це заявив генерал-лейтенант, колишній командувач сухопутних сил США в Європі Бен Ходжес в інтерв'ю українському телеканалу Freedom, передають Патріоти України.

"Думаю, це, швидше за все, відбудеться у серпні. Вони не зможуть продовжувати робити те, що роблять зараз. До кінця літа українські війська відсунуть російські як мінімум до лінії, на якій вони були 23 лютого", – сказав Ходжес.

За його словами, причиною цього стане погіршення логістичних можливостей РФ, тоді як українські – покращуватимуться. "Коли буде таке становище, я вважаю, російські сили впадуть. Буде кульмінація", – зазначив він. Годжес визнав, що раніше, говорячи про прогнози розвитку війни, називав інші дати, але пояснив, що тоді йшлося про атаку РФ на Київ і першу фазу війни.

"Тоді я мав рацію з точністю до дня. Я сказав, що впродовж 10 днів вони зупиняться і того дня росіяни дійсно почали відступати. А все тому, що вони дійшли до максимуму своїх можливостей у першій стадії наступу", – пояснив генерал-лейтенант. Зараз же, як зазначає Годжес, виникла нова ситуація, коли окупанти були змушені відійти від Харкова, але по всій лінії аж до Херсона вони ще воюють.

"У Росії ще багато артилерії, ракет, зброї. Коли вони закінчаться, ось тоді буде те, про що я говорю. Коли вони не зможуть чинити тиск на українські війська від Херсона і до Донбасу, тоді й буде переломна точка на цій стадії операції. І тоді, до кінця літа, якщо ми виправимо тилове забезпечення, ЗСУ зможуть вигнати російські війська", – підкреслив він.

Україна готує ривок на фронті: Шмигаль розкрив для партнерів в Гданську на найближчий тиждень

четвер, 25 червень 2026, 19:38

Протягом цього місяця Сили оборони України звільнять від російських загарбників більше територій, ніж армія РФ змогла окупувати від початку поточного року. Про це заявив міністр енергетики України Денис Шмигаль під час Міжнародної конференції з питань ...

Українське зерно могло стати платою за "Шахеди" для Росії: Спливли подробиці поставок до Ірану

четвер, 25 червень 2026, 19:10

Служба безпеки України (СБУ) ймовірно розслідує схему постачання українського зерна до Ірану в обхід чинних обмежень на торгівлю з іранськими резидентами. За версією слідства, це зерно могло використовуватися як частина розрахунків Росії за безпілотник...