Білорусь продовжує проводити "навчання" неподалік від кордону з Україною. Відомо, що білоруські військові активно риють окопи не лише біля кордонів з Україною, а й біля межі з Польщею та Литвою. Навіщо Білорусь активно стягує війська та техніку до кордонів – розповів політолог, співзасновник консалтингової компанії Good Politics Максим Джигун, передають Патріоти України.
Збройні Сили України розглядають усі можливі сценарії ескалації війни з Росією, у тому числі й можливий наступ зі сторони Білорусі. Максим Джигун пояснив, що зараз ситуація на кордоні України з Білоруссю продовжує загострюватися й відбувається це не просто так. Так, поблизу кордону продовжуються різноманітні "навчання", як це називають росіяни та білоруси, накопичується техніка.
У Міноборони розповіли цікавий факт: аби справити враження на ЗСУ, білоруси поставили біля українського кордону танки – щоправда, це лише муляжі з дерева.
"Все це свідчить про те, що відбувається нагнітання інформаційного фону, йде мобілізація тих сил, які є в Білорусі. І є спроба такого інформаційно-політичного шантажу з боку Білорусі, яка абсолютно контрольована росіянами. Здійснюється цей шантаж з простою метою – не допустити мобілізацію українських військових у ті точки, де вони зараз найбільше потрібні, і де є найбільша загроза від Росії", – зауважив Максим Джигун.
Політолог додав, що Україна має кілька тисяч кілометрів кордонів з Росією і Білоруссю, тому мета Путіна – зв'язати українські сили по всій території кордону, не давши можливості зосередитися і вибити росіян із Запорізької, Херсонської, Харківської, Донецької, Луганської, Миколаївської областей.
Також, на думку експерта, все це – просто чергова спроба розосередити українські війська.
По-друге, це також намагання залякати українців. Мешканці північно-західних областей України, маючи цю інформацію, звичайно, перебувають у стані стресу, переживання та мобілізації. І це негативно впливає на всіх.
І по-третє, Білорусь є країною-сусідкою з багатьма державами Європейського Союзу та з країнами НАТО. Тому загроза наступу Білорусі на західну частину України є небезпечним фактором і для Польщі, і для Литви, і для інших держав, з якими межує Білорусь.
"Тому це гра у так званий європейський напрямок. Причин для мобілізації Білорусі багато, особливо розуміючи, що зусиль та можливостей у білоруської армії наразі небагато. Росіяни продовжують навчати білоруських військових тому, як вести правильно війну, і у зв'язку з цим розраховувати, що найближчим часом відбудеться напад – точно не варто. Про це кажуть всі військові експерти, представники Генштабу", – наголосив Джигун.
Франція не зможе надати Україні допомогу на 3 млрд євро у 2024 році, як було обіцяно раніше, через дефіцит держбюджету. Про це заявив міністр оборони країни Себастьян Лекорню, передають Патріоти України з посиланням на Politico. . «На початку 2024 рок...
Російська "тактика м'ясорубки" працює, адже незважаючи на великі втрати, окупанти за останні два місяці завоювали частину України такими темпами, яких не було від 2022 року. Загарбники захопили понад 823 км² української території. Про це йдеться у мате...