У Туреччині стали відомі перші результати виборів

Сьогодні, 28 травня, у Туреччині відбувся другий тур президентських виборів. Вибочі дільниці закрились рівно о 17.00 за місцевим часом. Виборці обирали поміж двох кандидатів – чинним президентом Реджепом Тайїпом Ердоганом та лідером опозиції Кемалем Киличдароглу, нагадують Патріоти України.

Уже за годину після початку підрахунку голосів, Вища виборча рада Туреччини скасувала заборону на публікації про результати виборів, починаючи з 18:15 за місцевим часом.

Cтаном на 19.45 Опозиційне агентство Anka, яке тривалий час повідомляло про лідерство кандидата від опозиції Кемаля Киличдароглу, наводить такі дані: Ердоган - 51,8%, Киличдароглу– 48,2% після розкриття 96,7% урн. Лояльне до чинного президента видання Yeni Safak наводить такі дані: За Ердоган проголосували – 52,2%, Киличдароглу – 47,8% після розкриття 96,6% урн. Перші офіційні дані опублікувала і Вища виборча рада Туреччини: за підсумками опрацювання близько 54% бюлетенів у Ердогана 54,47% голосів, у Киличдароглу – 45,53% голосів.

Станом на 18.50. Було опрацьовано 66,66% голосів. 54,78% – Ердоган, 45,22% – Киличдаролу.

Станом на 18.15 в Туреччині опрацювали 55% бюлетенів. Реджеп Ердоган лідирує – він набрав 55,26% голосів. Тим часом його опонент має лише 44,7%.

На своїй сторінці у Twitter Президент Реджеп Таїп Ердоган зазначив наступне: «Настав час захищати волю нашого народу до останнього. Хочу подякувати кожному зі своїх колег, які з самого ранку були на виборчих дільницях, біля виборчих урн. Запрошую всіх своїх побратимів захистити голоси до підтвердження результатів», – написав він.

У коментарі турецьким ЗМІ, голова Вищої виборчої ради Туреччини Ахмет Йенер повідомив, що проблем із надходженням даних з виборчих комісій поки немає за процесом підрахунку слідкують представники обох кандидатів на посаду президента. Він закликав громадськість та журналістів спиратись лише на офіційні результати, які надає Вища виборча рада Туреччини.

Нагадаємо, за підсумками першого туру голосування 14 травня жоден із кандидатів не набрав 50 відсотків голосів, а право виходу до другого туру отримали кандидат від «Союзу народу», чинний президент Реджеп Тайїп Ердоган (49,52%) та кандидат від «Союзу нації», лідер Республіканської народної партії Кемаль Киличдароглу (44,88 %).

Росія втрачає вплив: ще один "партнер" відвернувся від Кремля, - Newsweek

субота, 30 вересень 2023, 5:00

Росія втрачає вплив на своїх сусідів через військове вторгнення в Україну. Про це заявив економіст і науковий співробітник програми з Росії та Євразії британського аналітичного центру Chatham House Тімоті Еш, коментуючи слова президента Казахстану Каси...

Погар в Погарі: Слідом за Курщиною удар з повітря по електрооб'єкту зазнала і Брянська область

субота, 30 вересень 2023, 3:25

В Росії, в Брянській області заявили про вибухи та пожежу. Про це у суботу, 30 вересня, пишуть російські ЗМІ. . "Вибух на електропідстанції у селищі Погар Брянської області. Воно знаходиться за 30 кілометрів від кордону з Україною", - повідомляють в м...