Вночі, 13 вересня, Збройні сили України завдали ракетних ударів по тимчасово окупованому Севастополю в Криму. У результаті атаки було пошкоджено ворожий десантний корабель, підводний човен та портову інфраструктуру. Про це повідомили аналітики Інституту вивчення війни, передають Патріоти України.
Зі слів речника ГУР МО Андрія Юсова, ракети влучили в судноремонтний завод "Севморзавод" та пошкодили ремонтні споруди та два російських судна. У Міноборони РФ заявили, російська протиповітряна оборона перехопила сім із десяти крилатих ракет, проте визнали, що ракети вразили два кораблі, які перебували на ремонті в сухому доці.
Речниця оперативного командування "Південь" Наталія Гуменюк наголосила, що під час удару не було російських ракетоносців, проте розвідка не знає, який підводний човен перебував у сухому доці.
Аналітики вважають, що знищення двох суден призведе до того, що сухий док припинить бути працездатним, доки РФ не прибере уламки, що може зайняти певний проміжок часу. Наразі ступінь пошкодження ремонтних потужностей заводу невідома.
Після ракетного удару окупаційна влада Криму повідомила про пошкоджені житлові будинки та поранення кількох десятків людей, проте не було жодної інформації про те, чи було поранено військових РФ.
Російський пропагандист Володимир Соловйов обурився через ракетний удар та заявив про необхідність відповідного удару по західних підприємствах, які вироблять ракети, які, ймовірно, ЗСУ використовували під час удару.
"Заклик Соловйова до ескалації із Заходом є шаблонною риторикою для його внутрішньої аудиторії, але не відображає жодної фактичної позиції Кремля з цього питання", — зазначили аналітики. "Російські військкори занепокоєні тим, що удар України може бути передвістям активізації кампанії з повернення Україною тимчасово окупованого Криму", - зазначили аналітики.
Росія продовжить атакувати об’єкти, які використовують українські військові. Про це заявив міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров в інтерв’ю, показаному на американському телеканалі CBS 27 квітня, передають Патріоти України. «Ми продовжуватимемо...
Китайська берегова охорона (CCG) висадилась на спірному рифі Сенді-Кей, який Китай називає Тесянь Цзяо, поблизу узбережжя Філіппін. Пекін стверджує, що метою висадки була "інспекція" та збір "доказів незаконної діяльності". Про це першою повідомила кит...