Заяви заступника голови Ради безпеки Росії Дмитра Медведєва свідчать, що максималістські територіальні цілі Кремля залишаються незмінними від початку повномасштабної війни проти України. Навіть після гіпотетичного врегулювання війни шляхом переговорів це може бути тимчасовим і держава може потрапляти в майбутньому під напади РФ. Таку оцінку дали аналітики Інституту вивчення війни (ISW), передають Патріоти України.
На сьогодні під окупацією російських військ перебуває лівий берег Херсонської області, але Медведєв визначив усі території на лівому березі річки Дніпро та багато територій на правому березі як "невід’ємні" частини російських "стратегічних історичних кордонів".
Мапа Медведєва свідчить, що Кремль не змінив територіальні цілі від початку війни
Російські окупанти наразі не займають жодної території на правобережжі Україні. Заступник голови Радбезу РФ говорив на тлі гіпотетичної англомовної мапи Східної Європи, яку він спочатку опублікував у своєму Telegram-каналі в липні 2022 року. На мапі зображені частини заходу України під контролем Угорщини, Польщі та Румунії. Це сприяє нещодавно відновленому кремлівському наративу про те, що східноєвропейські країни мають "територіальні суперечки" на заході України. Такі наративи спрямовані на те, щоб зіпсувати відносини України з її західними сусідами.
На мапі також показано, що Україна існує як окрема держава лише в межах Київської області, а решта сучасної української території позначена як частина Росії – далеко за межами територій, які зараз захоплені ворожими військами, і чотирьох областей, які РФ незаконно окупувала. "Той факт, що Медведєв повторно використав мапу 2022 року, підкреслює, що максималістські територіальні цілі Кремля залишаються незмінними від початку війни", – зазначили в ISW.
Балістична ракета середньої дальності "Орешник", якою РФ 21 листопада атакувала Дніпро, була створена "підступними" порушниками Договору про ліквідацію ракет середньої і малої дальності від 1987 року. Про це пише Forbes, передають Патріоти України. Жур...
За 1000 днів конфлікту Повітряно-космічні сили Росії, незважаючи на технологічну та чисельну перевагу, не змогли домогтися переваги в повітрі над Україною, передають Патріоти України з посиланням на Міністерство оборони Великобританії у X (Twitter). "О...