Розв'язання питання ексгумації жертв Волинської трагедії є необхідним для того, щоб Україна могла сподіватися на вступ до Європейського Союзу. Про це в інтерв'ю польскій радіостанції ZET заявив заступник міністра закордонних справ Польщі Павел Яблонський, передають Патріоти України.
За його словами, процес ексгумації вже розпочався на першій ділянці в селі Пужники на Тернопільщині. Чиновник також зазначив, що влада Польщі продовжуватиме працювати над швидкою видачею дозволу на ексгумацію.
"На нашу думку, без розв'язання цього питання, і багато українців це також вже усвідомлюють, Україні немає чого мріяти про вступ до Євросоюзу", – сказав Яблонський.
Він також додав, що без розв'язання питання ексгумації неможливо будувати довгострокове примирення з Україною, і влада Польщі підкреслюватиме цей факт.
Історичні дискусії між Польщею та Україною
У липні польський Сейм (нижня палата парламенту) ухвалив постанову з нагоди 80-ї річниці Волинської трагедії, яку в Польщі офіційно називають "Волинською різаниною". В документі, який був затверджений одноголосно, серед іншого міститься заклик до "визнання провини".
У документі значна частина тексту присвячена опису контексту і загального ходу подій в їх польській інтерпретації.
"11 липня 1943 року на Волині сталася Кривава неділя — кульмінаційний момент Волинської різанини, геноциду, спланованого керівниками Організації Українських Націоналістів (ОУН) з метою знищення поляків на південно-східному прикордонні, в частині Полісся, Люблінщини та Підкарпаття", – йдеться в постанові Сейму.
Згодом у Міністерстві закордонних справ України заявили, що сподіваються на швидке відновлення діалогу між українськими та польськими експертами для вивчення спірних моментів щодо трагічних подій, що розгорнулися на Волині у 1943-1945 роках.
Трамп помилував близько 1500 осіб, причетних до штурму Капітолія. Рішення було ухвалене в останню хвилину й стало несподіванкою навіть для його команди, передають Патріоти України з посиланням на Sky News. Попри те, що Трамп давно обіцяв помилувати лю...
На Харківщині судитимуть залізничника, який передавав інформацію про переміщення зброї росіянам, інформують Патріоти України. Чоловік багато років працював в "Укразлізниці" у Лозівському районі та мав доступ до автоматизованої бази даних. Він брав інфо...