30 червня 2022 року Росія вивела свій гарнізон з острова Зміїний й назвала це "жестом доброї волі". Насправді ж ЗСУ завдали чимало ударів по позиціях окупантів на острові й важливу роль у цьому зіграла самохідна артилерійська установка "Богдана", передають Патріоти України.
Розповідаємо про те, що це за артилерійська установка, які у неї можливості та як вона допомогла звільнити українські території від армії росії.
Що таке артилерійська гаубиця "Богдана"
2С22 "Богдана" – це українська колісна самохідна гаубиця. До того ж ця САУ стала першою в Україні, яку розробили під "натівський" калібр 155 міліметрів.
Мова про те, щоб перейти на калібр 155 міліметрів, який є стандартом для країн НАТО, в Україні велась давно. Але вперше публічна згадка про САУ "Богдана" з відповідним калібром з'явилася 14 липня 2018 року. І вже 24 серпня того ж року її продемонстрували на параді до Дня Незалежності України.
Повноцінні випробування гаубиці "Богдана" розпочалися у грудні 2019 року. А вже зараз САУ допомагає ЗСУ знищувати окупантів та звільняти українські землі.
Технічні характеристики гаубиці "Богдана"
- Вага: 28 тонн
- Обслуга: 5 осіб
- Швидкість руху по трасі: 80 кілометрів на годину
- Швидкість руку по пересіченій місцевості: 30 кілометрів на годину
- Запас ходу по трасі: 800 кілометрів
- Запас ходу по пересіченій місцевості: 300 кілометрів
Характеристики бойової частини:
- Автомат заряджання на 6 снарядів
- Швидкострільність: 4 – 6 пострілів на хвилину
- Боєзапас: контейнери на 20 снарядів
- Максимальна дальність стрільби осколково-фугасними снарядами: 40 – 42 кілометрів
- Максимальна дальність стрільби активно-реактивними снарядами: 45 – 50 кілометрів
Розробник гаубиці – Краматорський завод важкого верстатобудування. САУ побудована на шасі КрАЗ зі спареною броньованою кабіною, розрахованою на екіпаж з п'яти осіб. Там є автоматизована система наведення на контролерах виробництва Siemens і система автоматичної подачі на 6 боєприпасів. Управління зарядкою, наводкою і стрільбою може проводитися як з кабіни, так і зовні, бо в задній частині САУ встановлено другий пункт управління.
Як працює САУ "Богдана": дивіться відео
Як артилерійська установка допомогла у війні з росією
Під час повномасштабного вторгнення Росії в Україну дослідний зразок САУ вивезли у тил, а потім передали українським військовим.
Відомо, що українська САУ працювала по ворожих об'єктах на острові протягом попередніх 10 днів разом з артилерією, переданою західними партнерами. Пострілом з "Богдани" було, зокрема, знищено ЗРГК "Панцир". А коригував вогонь української артилерії багатоцільовий БПЛА Bayraktar TB2.