Спроби тиску на український аграрний сектор з боку окремих представників ЄС пов'язані з тим, що Україна, навіть не будучи членом союзу, вже активно присутня на європейському ринку, передають Патріоти України.
Водночас, наприклад, Польща, вступаючи в союз, стикалася з жорстким регулюванням. А Іспанія, будучи членом ЄС, 10 років не мала доступу до його ринку. Тому в Євросоюзі панує сум'яття щодо того, з якої точки починати переговори з Україною про її вступ.
Про це повідомив заступник міністра економіки – торговий представник України Тарас Качка. Він зазначив: ЄС шокований не лише масштабом українського агросектору, а й тим, що "ми розпочинаємо переговори, коли вже глибоко зайшли на їхній ринок".
"Коли Польща інтегрувала аграрний ринок, у ЄС було жорстке регулювання виробництва молока, цукру. Крім того, поляки отримували меншу кількість субсидій протягом десяти років, ніж інші. Також протягом десяти років доступу до внутрішнього ринку не мала Іспанія на вимогу Франції. З іншого боку, є Україна, яка вже дуже глибоко проникла на ринки. Тому будуть люди, які намагатимуться нас максимально затиснути – бо їм буде так комфортніше розпочинати переговори", – пояснив він.
ЄС потребує України
Разом з тим, Качка зазначив: наразі є 2 фронти в європейській дискусії щодо України. Так:
"У нас є різношвидкісні у торгівлі та розширенні. Є різноспрямовані дебати. І Україна всюди звучить", – резюмував заступник міністра.
Представник Головного управління розвідки Міноборони України Андрій Черняк у коментарі Крим.Реалії заявив, що російські війська посилюють свої позиції в анексованому Криму, бо бояться втратити цю територію, передають Патріоти України. Черняк зазначив, ...
Народним депутатам, у яких минулого року зросли зарплати, можуть підвищити також суму компенсацій, яку їм виплачують за оренду житла в Києві. Проєкт відповідної постанови зареєстрував голова комітету з питань регламенту, депутатської етики та організац...