Спроби тиску на український аграрний сектор з боку окремих представників ЄС пов'язані з тим, що Україна, навіть не будучи членом союзу, вже активно присутня на європейському ринку, передають Патріоти України.
Водночас, наприклад, Польща, вступаючи в союз, стикалася з жорстким регулюванням. А Іспанія, будучи членом ЄС, 10 років не мала доступу до його ринку. Тому в Євросоюзі панує сум'яття щодо того, з якої точки починати переговори з Україною про її вступ.
Про це повідомив заступник міністра економіки – торговий представник України Тарас Качка. Він зазначив: ЄС шокований не лише масштабом українського агросектору, а й тим, що "ми розпочинаємо переговори, коли вже глибоко зайшли на їхній ринок".
"Коли Польща інтегрувала аграрний ринок, у ЄС було жорстке регулювання виробництва молока, цукру. Крім того, поляки отримували меншу кількість субсидій протягом десяти років, ніж інші. Також протягом десяти років доступу до внутрішнього ринку не мала Іспанія на вимогу Франції. З іншого боку, є Україна, яка вже дуже глибоко проникла на ринки. Тому будуть люди, які намагатимуться нас максимально затиснути – бо їм буде так комфортніше розпочинати переговори", – пояснив він.
ЄС потребує України
Разом з тим, Качка зазначив: наразі є 2 фронти в європейській дискусії щодо України. Так:
"У нас є різношвидкісні у торгівлі та розширенні. Є різноспрямовані дебати. І Україна всюди звучить", – резюмував заступник міністра.
Українські спецпризначенці провели багато успішних операцій за час війни. Під час однієї з таких було звільнено агрегатний завод у Вовчанську, що на Харківщині. Про це розповів начальник ГУР МОУ Кирило Буданов в інтерв'ю Анні Максимчук, передають Патрі...
Народний депутат Юрій Бойко склав повноваження керівника забороненої в Україні політичної партії «Опозиційна платформа – За життя». Про це повідомляють Патріоти України з посиланням на дані аналітичної системи YouControl. Кадрові зміни у проросійській ...