У НАТО не виключають того, що Кремль може розпочати війну проти Альянсу. Тому країнам Європи доведеться зміцнювати оборону. Зокрема, узгодити систему "воєнного Шенгену". Це дозволить військовим конвоям вільно пересуватися територіями країн НАТО, пише The Times, посилаючись на високопоставлених генералів.
"Якщо ми порівняємо війну і операції десятирічної чи п'ятирічної давнини, то зрозуміємо, що маємо визнати, що і за тилові райони буде вестися жорстка боротьба. Ми повинні припускати, що агресор буде використовувати весь спектр кінетичної і некінетичної сили для того, щоб зруйнувати лінії зв'язку, в тому числі і в тилу", - сказав генерал-лейтенант, командувач військового логістичного центру НАТО в Німеччині Олександр Сольфранк.
Він закликав союзників спростити бюрократичні процедури, які ускладнюють переміщення військ та техніки, а також використання країнами один одного військової техніки та спорядження в період кризи.
Лідери НАТО вважають, що альянс має обмежений час, щоб вжити заходів щодо зміцнення своєї оборони. Вони сподіваються узгодити введення системи "воєнного Шенгену" до саміту Альянсу у Вашингтоні в липні.
Прем'єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо обурився через те, що посли країн Євросоюзу не прийшли за його запрошенням на урочистості з нагоди 80-річчя визволення Братислави від нацистської окупації. Водночас на заході були присутні диппредставники Росії та...
Однак з огляду на авторитет у світі і загальну компетенцію теперішньої команди Трампа, встигнути сторгуватись до того як вдарять мита на експорт продукції США у відповідь вкрай мало. Адже КНР вже анонсувала 30-відсоткові мита на американські товари. Пр...