В Італії прогнозують війни в Африці через нестачу українського зерна

Міністр закордонних справ Італії Луїджі Ді Майо повідомив про початок світової хлібної війни через зернову блокаду в Україні. Про це повідомляє The Business Tribune, передають Патріоти України.

"Світова хлібна війна вже почалася, і ми маємо її зупинити. Ми ризикуємо політичною нестабільністю в Африці, поширенням терористичних організацій, переворотами: до цього може призвести зернова криза, яку ми переживаємо", - сказав Ді Майо.

Він додав, що президент рф володимир путін «має якнайшвидше досягти мирної угоди, яка також включає угоду щодо зерна, наприклад угоду про припинення вогню, що дозволить нам евакуювати жінок, мирних жителів та дітей, які знаходяться під російськими бомбами на сході України».

"В українських портах російськими військовими кораблями заблоковано 30 мільйонів тонн зерна", - сказав Ді Майо.

Він наголосив: "Те, що ми робимо, - це робота над тим, щоб росія розблокувала експорт пшениці через українські порти, бо тепер ми самі ризикуємо тим, що у Африці спалахнуть нові війни".

Глава МЗС Італії нагадав про проведення 8 червня першого засідання з країнами Середземномор'я щодо продовольчої безпеки.

Італія запропонувала кілька днів тому розмінувати порти України та створити «морські коридори» для перевезення пшениці. Італійський прем'єр-міністр Маріо Драгі зателефонував путіну, щоб попросити його розблокувати експорт зерна з України, а також із портів Чорного та Азовського морів, таких як Маріуполь, захоплених російськими військами. У відповідь путін заявив, що якщо Захід зніме санкції із росії, його країна зможе експортувати зерно.

До війни Україна була одним із провідних світових експортерів зернових та сільськогосподарських добрив, її товари мали вирішальне значення для продовольчої безпеки таких регіонів, як Близький Схід та Північна Африка.

Зазначимо, цього літа на карту буде поставлено долю трьох урожаїв: торішнього, який Україна не в змозі повністю експортувати, цьогорічного, бо зберуть лише половину врожаю, та майбутнього, оскільки фермери не сіятимуть озиму пшеницю у звичних обсягах.

"Отримав благословення Люцифера": Роспропаганда зробила "містичний" сюжет про Зеленського (відео)

вівторок, 31 січень 2023, 12:00

Російська пропаганда не втомлюється штампувати нові фейки про українського президента Володимира Зеленського. Вже кілька місяців про українського лідера говорять крізь призму "містики". Цього разу рупори Кремля показали дивний сюжет про Зеленського та ...

Авіанальоти на телевежу у Харкові робили за наказом росіянина, який народився у Чугуєві

вівторок, 31 січень 2023, 11:45

Командуючому армією ВПС Росії та командиру авіаполку заочно повідомили про підозри та викликали на допити. Служба безпеки України заочно повідомила підозру двом росіянам, Олегу Маковецькому та Олексію Лободі, які командували обстрілом телевежі у Харков...