В Україні планують надати військовим право виїзду за кордон: Що відомо

В Україні триває загальна мобілізація та воєнний стан, що введені через військову агресію Росії. Мобілізації підлягають чоловіки від 18 до 60 років. Їм заборонено виїздити за кордон, окрім деяких випадків, передають Патріоти України.

У Верховній Раді пропонують надати військовим право виїзду за кордон з метою провідати членів сім’ї шляхом вже передбаченої в чинному законодавстві додаткової відпустки для військовослужбовців під час воєнного стану. Відповідний проєкт закону зареєстрували у парламенті. Про це повідомив ініціатор документа, народний депутат Сергій Рудик.

Нардеп наголосив, що військовослужбовці є чи не єдиною категорією громадян, яка найбільше заслуговує право виїзду за кордон.

«Багато хто із них добровільно пішов у ЗСУ, місяцями перебував «на нулі» і під час відпустки має отримати можливість зустрітися зі своїми родинами, які перебувають за кордоном. Такі поїздки стануть для них своєрідною психологічною реабілітацією і потужним стимулом для боротьби у війні за незалежність», – зазначив він.

Рудик пояснив, що відповідно до законопроєкту, під час дії воєнного стану військовослужбовці ЗСУ, інші категорії, які безпосередню брали участь у заходах забезпечення оборони України протягом не менше ніж 90 днів мають право використати відпустку для виїзду за кордон з метою провідати рідних.

У проєкті закону також визначений порядок надання військовим таких відпусток. «При цьому обчислення тривалості такої відпустки відбувається без урахування часу, необхідного для проїзду до місця проведення відпустки та назад, але не більше чотирьох діб в один бік. Законопроєктом також передбачено, що надання військовослужбовцям відпусток здійснюється за умови одночасної відсутності не більше 5% загальної чисельності підрозділу. Це діюча норма, але вона «працює» вийнятково на зону ООС, яка зі зрозумілих причин зараз по факту далеко вийшла за межі окремих районів Донецької і Луганської областей» – роз’яснив він.

Також документом передбачається, що для усіх категорій військовослужбовців, які брали участь у заходах щодо забезпечення оборони України, вислуга років для призначення пенсій та стажу роботи здійснюється на пільгових умовах із розрахунку один місяць служби за три місяці роботи.

У Новосибірську у виші замість лекції показали мультик про ядерну війну (відео)

понеділок, 5 грудень 2022, 18:52

В одному з вишів у російському Новосибірську замість лекції показали мультфільм про ядерну війну. Його супроводжувала "весела пісенька" на дитячу мелодію, передають Патріоти України. Відповідне відео опублікували в Telegram Управління стратегічних кому...

Як виглядають бункери, у яких ховається Путін: Опозиціонер розповів про цілі підземні міста хазяїна Кремля

понеділок, 5 грудень 2022, 18:25

Російський президент Володимир Путін боїться за власне життя, тож активно розбудовував систему підземних бункерів для себе. Під землею диктатор набудував цілі міста з палацами, де облаштовані системи автономного очищення повітря, автономної подачі води...