Від карми улуса Золотої Орди не піти: МЗС РФ підтримав експансію Китаю в Сибір, аби відбитись від "хрестоносців" Заходу

​Через 800 років після навали Батия, Залісся з пристрастю наложниці, що скучила за своїм повелителем, пристрасно просуває східні кордони Піднебесної в напрямку Уралу і далі до Москви, поки в формі концесій дострокової оренди та інши "КВЖД по-русски"

Китайська загроза для Росії є «міфом», заявив глава МЗС РФ Сергій Лавров в інтерв'ю газеті «Аргументи і Факти». За його словами, спроби розкручувати цей міф лунають із боку «тих, кому доставляє занепокоєння конструктивний розвиток російсько-китайських зв'язків», зазначають Патріоти України.
«Узятий Росією і КНР курс на зміцнення добросусідства має багатоплановий і довгостроковий характер, не схильний до кон'юнктурних коливань», - заявив Лавров, відповідаючи на питання: чи може трапитися так, що Сибір і Далекий Схід стануть китайськими.
Страхи, пов'язані з повідомленнями про масову експансії китайців в далекосхідні регіони РФ, «перебільшені», підкреслив Лавров. А дані про те, що вже 12 мільйонів громадян КНР проживають в Сибіру, викликають великі сумніви в достовірності.
Немає і будь-яких територіальних розбіжностей між Москвою і Пекіном, підкреслив міністр: «Російсько-китайський прикордонний питання давно і остаточно врегульовано», що «зафіксовано в двосторонньому Договорі про добросусідство, дружбу і співробітництво від 2001 року».
Головна мета розвитку відносин з Китаєм - «сприяння соціально-економічному розвитку і процвітанню наших країн і народів», заявив Лавров.
«Про позитивну динаміку двостороннього діалогу красномовно свідчать поглиблення взаємної довіри у військово-політичній сфері, рекордне зростання товарообігу, розширення культурно-гуманітарних контактів і зміцнення координації з Пекіном в міжнародних справах», - перерахував він.
Підрахувати точну кількість китайців в Сибіру і на Далекому Сході дійсно важко. Однак про швидкість цієї міграції красномовно свідчить зростаючий попит на готівкові юані.
Як зазначає EastRussia, за минулий рік в Приморському відділенні Ощадбанку клієнти придбали юанів на 29% більше, ніж в 2017-му. На Сахаліні і в Амурській області - більше на 11-11,4%. У Хабаровському краї покупка готівки юанів збільшилася на 13%. Банк «Примор'я» констатував зростання обсягу проданих юанів на 20%.
У Амурську область, Хабаровський край і Примор'я рікою течуть китайські фермери, оскільки земля в Росії значно дешевше, ніж в КНР, пояснює керуючий директор консалтингової компанії BEFL Владислав Новосьолов.
На таких фермах працює китайський персонал, використовується китайська техніка, і велика частина продукції продається в Китай.
У червні, нагадаємо, стало відомо про плани Росії надати китайському холдингу Joyvio Beidahuang Agricultural Holdings 50 тисяч гектарів в Примор'ї під плантації сої. Компанія має намір побудувати завод з глибокої переробки сої потужністю до 240 тисяч тонн на рік. Там буде випускатися соєвий концентрат, соєве масло, лецитин, меляса.

"Путін – стратегічний дурень і військовий невдаха", - смілива та змістовна заява президента Фінляндії

субота, 12 липень 2025, 18:56

Війна Росії з Україною є найбільшою тактичною і стратегічною помилкою в сучасній історії. Таку думку президент Фінляндії Александер Стубб висловив в інтерв'ю виданню The Sydney Herald, передають Патріоти України. . "Я б стверджував, що це найбільша та...

Москву чекає пекельне літо: Генерал Бундесверу розповів, коли перша партія українських далекобійних ракет, профінансованих Німеччиною, надійде у розпорядження ЗСУ

субота, 12 липень 2025, 18:44

Загальна кількість таких ракет досягне "тризначних показників" уже найближчими місяцями, стверджує Крістіан Фройдінг. Вже до кінця липня ЗСУ отримають на озброєння перші українські ракети великої дальності, виробництво яких профінансувала Німеччина. Пр...