Відстрочку отримають далеко не всі: Скільки військовозобов'язаних працівників можуть забронювати

В Україні продовжили дію воєнного стану, а разом із ним - мобілізації. Водночас існує механізм бронювання військовозобов'язаних. Розповідаємо, якими є обмеження, передають Патріоти України.

Розібратися в цьому питанні 24 каналу допоміг юрист адвокатського об'єднання T&T Partners Владислав Юрчак. Він розповів, скільки співробітників мають право забронювати компанії.

Під бронь потраплять не всі

За словами юриста, на погодження Генштабу ЗСУ спочатку повинні подати списки працівників, яких планують забронювати. Це мають зробити керівники органів влади або підприємств.

Водночас слід розуміти, що забронювати усіх військовозобов'язаних не вийде. Наприклад, представники бізнесу можуть розраховувати лише на 50% працівників. І то мовиться про критично важливих, щоб підприємство не простоювало за їхньої відсутності.

Отримані списки опрацьовують та погоджують у Генштабі або у СБУ чи розвідці, якщо мовиться про держслужбовців. Остаточне ж рішення ухвалюють у Мінекономіки. І вже після цього Генштаб передає дані щодо заброньованих до територіальних центрів комплектування.

В останньому заброньовані співробітники можуть отримати витяг. У ньому йдеться про те, що вони отримали відстрочку від служби. Нагадаємо, що вона діє упродовж 6 місяців. По завершенні цього терміну процедуру потрібно буде повторити.

Зауважимо, що напередодні у Кабміні визначилися з тим, яких співробітників можна забронювати, а яких – ні. Пропонуємо ознайомитися з основними критеріями:

Кого можна забронювати

Мовиться про співробітників:

  • яким встановлено мобілізаційні завдання або замовлення;
  • які виробляють товари, виконують роботи та надають послуги, які необхідні для того, щоб забезпечувати потреби ЗСУ або інших військових формувань;
  • які критично важливі для функціонування економіки, а також забезпечення життєдіяльністю населення в особливий період.

Крім того, визначилися з тим, які підприємства й організації вважаються критично важливими. Мовиться про 7 критеріїв, один з яких – сукупна сплата податків, зборів і платежів на суму 1,5 мільйона євро на рік.

"Це удар по престижу військ Росії": Маломуж оцінив ефект операції ЗСУ на Курщині

вівторок, 17 вересень 2024, 16:56

Основна стратегія операції ЗСУ в Курській області РФ будується на тому, щоб завдавати ударів по території країни-агресора, а потім – стратегічного удару з деокупації власних територій. Конкретикою ведення операції займається Генштаб, і це має залишатис...

"Щоб вони знали, що помста - неминуча": Медведєв запропонував створити відкриту "базу ворогів" Росії

вівторок, 17 вересень 2024, 15:08

Заступник голови Ради безпеки Росії Дмитро Медведєв висловив ідею створити відкриту громадську "базу ворогів" РФ із зазначенням їхніх персональних даних. Про це він написав у своєму телеграм-каналі, передають Патріоти України. Медведєв заявив, що остан...