Війна роботів: Українці за допомогою наземного дрона захопили російський БПЛА "Орлан" (відео)

6 Лютого 2024 року українські оборонці за допомогою наземного безпілотника захопили захопили російський розвідувальний БПЛА, який приземлився у “сірій зоні”, повідомляють Патріоти України з посиланням на Telegram-канал “Війна в Україні. Втрати техніки”.

За даними Defense Blog, російський БПЛА «Орлан-30» був змушений здійснити аварійну посадку в результаті впливу на нього засобів радіоелектронної боротьби.

Після цього українські оборонці, ймовірно, за допомогою повітряного дрона виявили ворожий безпілотник між власними позиціями та розташуванням російських окупантів. У так званій “сірій зоні”.

Захоплений російський БПЛА «Орлан-30». 2024. Джерело: Telegram-канал “Війна в Україні. Втрати техніки”

Щоб забрати цей безпілотник із місця приземлення, українські захисники застосували наземну колісну платформу з дистанційним керуванням.

За процесом евакуації ворожого БПЛА спостерігав український повітряний дрон, відео з якого, ймовірно, допомогло корегувати рух наземного безпілотника.

Використання українського наземного безпілотника для транспортування російського БПЛА. 2024. Джерело: Telegram-канал “Війна в Україні. Втрати техніки” Українські військові все частіше застосовують різні наземні безпілотні платформи для виконання завдань, зокрема і на передовій. Так для наших військових розробили невеликий безпілотник для розмінування шляхів пересування штурмових груп.

Український наземний безпілотник для розмінування. Січень 2024. Україна. Кадр з відео 3-ї окремої штурмової бригади

Управляти машиною можна з безпечної відстані без ризику для військовослужбовців.

Для розмінування вона оснащена ланцюговим пристроєм, що обертається.

«Орлан-30»

«Орлан-30» – модифікація російського безпілотника «Орлан-10», який росіяни активно використовують у війні проти України. Робочий радіус безпілотника – 500 км, практична стеля – до 5000 м, час роботи – 8 годин. Максимальна швидкість польоту – 150 км/год.

Російський розвідувальний безпілотник Орлан-30. Росія. Фото: ЗМІ РФ

Також БПЛА може нести різне корисне навантаження. Це можуть бути системи цифрової аерофоторозвідки, гіростабілізована електрооптична інфрачервона відеосистема, прилади радіоелектронної розвідки та пеленгації, системи спостереження за радіаційним фоном тощо.

Путін піднімає ставки: РФ створила ракету "Орешник", порушивши домовленості укладені з США, - Forbes

п’ятниця, 22 листопад 2024, 23:55

Балістична ракета середньої дальності "Орешник", якою РФ 21 листопада атакувала Дніпро, була створена "підступними" порушниками Договору про ліквідацію ракет середньої і малої дальності від 1987 року. Про це пише Forbes, передають Патріоти України. Жур...

"Основна подія": Британська розвідка назвала фактор, що змінив характер російсько-української війни

п’ятниця, 22 листопад 2024, 23:25

За 1000 днів конфлікту Повітряно-космічні сили Росії, незважаючи на технологічну та чисельну перевагу, не змогли домогтися переваги в повітрі над Україною, передають Патріоти України з посиланням на Міністерство оборони Великобританії у X (Twitter). "О...