Росія закуповує в Ірану балістичні ракети, тоді як система ППО України розрахована на боротьбу з літаками та крилатими ракетами. Балістичні ракети українська система ППО не може збивати в такій кількості, як літаки. Про це в ефірі "Суспільного" заявив військовий експерт, полковник ЗСУ Роман Світан, передають Патріоти України.
За його словами, росіяни використали до 80% власних балістичних ракет типу "Іскандер" (з 700-800 штук зараз залишилося трохи більше сотні), тому змушені шукати поповнення на стороні.
"Такі балістичні ракети зараз Росія хоче закупити в Ірану. Це Fateh-110 300-кілометрові та Zolfaghar 700-кілометрові. Принцип приблизно один і той самий, лише бойова частина трохи більша в іранських ракет. Ми розуміємо, з чим маємо справу", – сказав військовий.
За словами Світана, знищувати такі ракети найоптимальніше у точках запуску, знищуючи і склади ракет, і особливо пускові установки, оскільки кількість ракет може налічуватися сотні, а пускових установок не більше десятків.
"Іранці не передадуть великої кількості пускових установок для ракет такого плану, оскільки вони самі не можуть у такій кількості виробляти їх, як і Росія. Якщо Росія виготовила ракет до 1000 штук максимум, то Іран приблизно стільки ж, якщо не менше. А от пускові установки доволі дефіцитні. Тому один з варіантів знищення такого роду ракет – це пускові установки", – сказав він.
Військовий пояснив, що є два основні типи ракет: балістичні ракети ("Іскандер", Fateh, Zolfaghar), які летять по параболі з виходом у космос у найвищій точці, і крилаті ракети (Х-101, Х-555), які за принципом роботи схожі на літаки.
"Наші системи ППО розраховані саме на боротьбу з літаками та крилатими ракетами, схожими на літаки. А балістичні ракети система ППО не може збивати в такій кількості, у якій може працювати по літаках. Різниця іноді в десятки разів. Сама по собі система ППО – це система проти літальних апаратів літакового типу", – сказав Світан.
За його словами, ракети типу "Іскандер" можуть збивати спеціалізовані протиракетні системи типу THAAD, Patriot. "Ще може їх брати у певній кількості та певній дальності та висотах IRIS-T SLM та NASAMS. У нас дуже мало такого роду систем, ми не зможемо прикритися повністю від ракет, припустимо, іранських. Але зараз президент та Міноборони проводять переговори щодо постачань італійсько-французької протиракетної системи SAMP/T", – зазначив офіцер.
За словами Світана, у Франції є близько 40 таких систем, в Італії – близько 20. "Якщо вони з нами поділяться, то ми зможемо навіть десятком цих систем прикрити наші кордони з Білоруссю та РФ. Це один вихід. А другий – це збільшення постачання систем ППО HAWK і перекривання однією системою іншої. Їх теж дуже багато. Ракет до них вироблено понад 40 тисяч, вони зняті з бойового чергування в більшості країн. Якщо ми їх отримаємо, зможемо перекрити один з ешелонів нашого повітряного простору", – сказав Роман Світан.
Він наголосив, що оптимальний варіант – це знищувати балістичні ракети разом з пусковими установками, але для цього потрібні ракети типу Tomahawk або типу HARM, але з більшою дальністю – хоча б 300 км.
Голова ГУР Міноборони Кирило Буданов опублікував відео повернення з полону українських військових під час другого етапу обміну 24 травня, передають Патріоти України. «Великий обмін триває. Сьогодні вітаємо на рідній землі ще 307 наших Захисників. Радію...
Президентка Грузії Саломе Зурабішвілі, повноваження якої закінчилися в грудні минулого року, намагалася переконати уряд позбавити експрезидента Михайла Саакашвілі від ув'язнення. Вона заявила про це 23 травня в інтерв'ю телеканалу Formula, яке цитують ...