Військовий експерт розповів, як можна захиститися від іранських Fateh-110 та Zolfaghar - вся справа в пускових установках

Росія закуповує в Ірану балістичні ракети, тоді як система ППО України розрахована на боротьбу з літаками та крилатими ракетами. Балістичні ракети українська система ППО не може збивати в такій кількості, як літаки. Про це в ефірі "Суспільного" заявив військовий експерт, полковник ЗСУ Роман Світан, передають Патріоти України.

За його словами, росіяни використали до 80% власних балістичних ракет типу "Іскандер" (з 700-800 штук зараз залишилося трохи більше сотні), тому змушені шукати поповнення на стороні.

"Такі балістичні ракети зараз Росія хоче закупити в Ірану. Це Fateh-110 300-кілометрові та Zolfaghar 700-кілометрові. Принцип приблизно один і той самий, лише бойова частина трохи більша в іранських ракет. Ми розуміємо, з чим маємо справу", – сказав військовий.

За словами Світана, знищувати такі ракети найоптимальніше у точках запуску, знищуючи і склади ракет, і особливо пускові установки, оскільки кількість ракет може налічуватися сотні, а пускових установок не більше десятків.

"Іранці не передадуть великої кількості пускових установок для ракет такого плану, оскільки вони самі не можуть у такій кількості виробляти їх, як і Росія. Якщо Росія виготовила ракет до 1000 штук максимум, то Іран приблизно стільки ж, якщо не менше. А от пускові установки доволі дефіцитні. Тому один з варіантів знищення такого роду ракет – це пускові установки", – сказав він.

Військовий пояснив, що є два основні типи ракет: балістичні ракети ("Іскандер", Fateh, Zolfaghar), які летять по параболі з виходом у космос у найвищій точці, і крилаті ракети (Х-101, Х-555), які за принципом роботи схожі на літаки.

"Наші системи ППО розраховані саме на боротьбу з літаками та крилатими ракетами, схожими на літаки. А балістичні ракети система ППО не може збивати в такій кількості, у якій може працювати по літаках. Різниця іноді в десятки разів. Сама по собі система ППО – це система проти літальних апаратів літакового типу", – сказав Світан.

За його словами, ракети типу "Іскандер" можуть збивати спеціалізовані протиракетні системи типу THAAD, Patriot. "Ще може їх брати у певній кількості та певній дальності та висотах IRIS-T SLM та NASAMS. У нас дуже мало такого роду систем, ми не зможемо прикритися повністю від ракет, припустимо, іранських. Але зараз президент та Міноборони проводять переговори щодо постачань італійсько-французької протиракетної системи SAMP/T", – зазначив офіцер.

За словами Світана, у Франції є близько 40 таких систем, в Італії – близько 20. "Якщо вони з нами поділяться, то ми зможемо навіть десятком цих систем прикрити наші кордони з Білоруссю та РФ. Це один вихід. А другий – це збільшення постачання систем ППО HAWK і перекривання однією системою іншої. Їх теж дуже багато. Ракет до них вироблено понад 40 тисяч, вони зняті з бойового чергування в більшості країн. Якщо ми їх отримаємо, зможемо перекрити один з ешелонів нашого повітряного простору", – сказав Роман Світан.

Він наголосив, що оптимальний варіант – це знищувати балістичні ракети разом з пусковими установками, але для цього потрібні ракети типу Tomahawk або типу HARM, але з більшою дальністю – хоча б 300 км.

"Розгортання ракет має бути частиною ширшого плану": США і Британія дозволили Україні бити по тилах РФ, але не оголошують про це, - Guardian

субота, 14 вересень 2024, 11:59

Сполучені Штати і Велика Британія надали Києву дозвіл на удари далекобійними ракетами по об'єктах у тилу Росії, але не оголосили про це офіційно, передають Патріоти України з посиланням на The Guardian. Видання з посиланням на власні джерела зазначило,...

"Німеччина ухвалила чітке рішення": Шольц пояснив свою позицію щодо далекобійних ракет

субота, 14 вересень 2024, 11:45

Канцлер ФРН Олаф Шольц вкотре відмовив у постачанні Україні ракет Taurus, попри наполегливі прохання Києва. Про це Шольц сказав пресконференції 13 вересня, передають Патріоти України. "Німеччина ухвалила чітке рішення про те, що ми робитимемо, а що ні....