Українські танкісти поділилися враженнями від британського основного бойового танка Challenger 2, який брав участь у бойових діях під час торішнього контрнаступу. Бійці назвали машину 64-тонним "снайпером", який регулярно уражає російські цілі на відстані до 4,5 км. Про це йдеться в матеріалі британського видання The Sun, передають Патріоти України.
Автори матеріалу познайомилися з українськими бійцями на полігоні, де танкісти відпрацьовували навички стрільби. Під час підготовки британський танк спочатку на ходу влучив у ціль із дистанції в 1 км, а потім, зупинившись, вів вогонь підкаліберними снарядами. Ціль була не більшою за розмір тарілки для обіду, пишуть оглядачі.
"Мені подобається Challenger 2. Він — як снайпер, дуже точний. Танк може стріляти точно, і в нього хороша броня. Це справді потужна зброя, але все залежить від того, як її використовувати", — розповів український боєць, командир підрозділу, який пройшов підготовку у Великій Британії.
26-річний танкіст зізнався, що його екіпаж регулярно уражав цілі на відстані 4,5 км. За його словами, у прямому танковому бою Challenger 2 ще не брав участі, а здебільшого вони обстрілювали позиції окупантів, знищуючи бункери, піхотні бліндажі та бронетехніку противника.
Особливо високу оцінку танкісти дали 120-мм гарматі L30A1, яка залишається єдиною у своєму роді, бо на всіх інших танках, як західних, так і російських, використовуються гладкоствольні гармати. Військовослужбовець зазначив, що ця зброя "в десять разів краща", ніж гармата на радянському танку Т-80, яким він командував до ескадрильї "челенджерів". Також було зазначено, що британська машина досить комфортна в плані внутрішнього розміщення обладнання.
Не обійшлося і без недоліків, які було виявлено під час бойових дій в Україні, — це розміри та вага Challenger 2.При вазі 64 тонни він приблизно такий самий, як німецький Leopard 2 й американський Abrams M1A2, але на 20 тонн важчий за російський Т-80 і має на 30% менше відношення потужності до ваги. Попри 26-літровий дизельний двигун V12 потужністю 1200 кінських сил, українські екіпажі кажуть, що Challenger 2 відчуває труднощі з мобільністю.
"У всього є плюси та мінуси, і мінусом є його мобільність — здатність маневрувати по місцевості. Вони постійно застрягають у багнюці, тому що вони дуже важкі", — розповів головний інженер ескадрильї.Ще одна проблема застосування танків на українському фронті — логістика та ремонт. Бійці повідомили журналістам, що з 14 танків, переданих Україні 2023 року, тільки сім залишилося на ходу. Один танк був знищений безпілотником у бою, ще один приписаний до навчального підрозділу в Україні. Два танки було пошкоджено під час бою, але відновлено, включно з одним танком, у якого було замінено ствол.
Але серйознішою проблемою є надійність. Наприклад, гумові накладки на гусеницях і катках танків постійно зношуються. Також зношуються деталі башти й система прицілювання, — за словами командира, вони ламалися спочатку, щойно танки надійшли на службу. Водночас через погану логістику на запчастини доводиться чекати місяцями. Також боєць розповів, що через хронічну нестачу нових солдатів на передовій навчені танкісти були змушені покинути свої машини, щоб рити окопи для піхоти.
Головна проблема мобілізації полягає в тому, що одні можуть уникнути служби через корупцію та зв’язки, тоді як інші йдуть на фронт, що створює відчуття несправедливості та підриває довіру до системи. Про це розповів народний депутат, заступник голови К...
Лідерка молодіжного крила Республіканської партії США Кетрін Уайтфорд у день інавгурації Дональда Трампа закликала припинити переслідування Московської церкви в Україні, яка діє під брендом «Української православної церкви» Московського патріархату (УП...