Прем'єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян заявив, що підписав із Азербайджаном і Росією угоду про припинення війни в Нагірному Карабасі. Азербайджан наполягав на передачі повного контролю над своїми міжнародно визнаними кордонами, і схоже йому це вдалося, зазначають Патріоти України.
Пашинян зазначив, що рішення далося йому "нелегко".
"Дорогі співвітчизники, сестри та брати. Я особисто прийняв дуже важке рішення для себе й усіх нас. Підписав заяву про припинення карабаської війни з президентами Росії і Азербайджану з 01:00. Текст вже опублікованої заяви є неймовірно болючим для мене та нашого народу", - заявив Пашинян.
Прем'єр-міністр зазначив, що підписав угоду після того, як проаналізував воєнну ситуацію.
"Це рішення я прийняв в результаті глибокого аналізу воєнної ситуації і вдячності людей, які найкраще володіють ситуацією. Також виходячи з переконання, що це найкраще рішення в ситуації, що склалася. У найближчі дні напишу про це повідомлення", - повідомив Пашинян.
Як витікає з документу, що підписано між трьома сторонами, під контролем невизнаної Нагірно-Карабаської Республіки залишається значно урізана територія вірменських районів регіону, котрі матимуть дуже вразливий, з військової точки зору, зв'язок з Єреваном під охороною російських "миротворців".
Повний текст документу, який підписали лідери Росії, Азербайджану і Вірменії:
"Ми, Президент Азербайджанської Республіки І.Г. Алієв, Прем'єр-міністр Республіки Вірменія Н.В. Пашинян і Президент Російської Федерації В.В. Путін, заявили про наступне:
За згодою Сторін в найближчі три роки буде визначено план будівництва нового маршруту руху по Лачинському коридору, що забезпечує зв'язок між Степанакертом і Вірменією, з подальшою передислокацією російського миротворчого контингенту для охорони цього маршруту.
Азербайджанська Республіка гарантує безпеку руху по Лачинському коридору громадян, транспортних засобів і вантажів в обох напрямках.
За згодою Сторін буде забезпечено будівництво нових транспортних комунікацій, що зв'язують Нахічеванську Автономну Республіку з західними районами Азербайджану".
Варто нагадати, що попередній московський план передбачав деокупацію Вірменією п'яти з семи районів Карабаху (рівнинних, населених раніше переважно азербайджанцями) і якоїсь "автономії" для двох етнічно вірменських районів - Нагірного Карабаху.
З тих пір стан вірменських військ значно погіршився, фактично до катастрофічного стану. Незабаром розглянемо подробиці угоди, якщо вона, як попередні не зазнає краху за кілька годин після підписання.
У п'ятницю до Львова прибули делегації 35 країн та Ради Європи. Про це повідомило МЗС України 9 травня. Прем’єр-міністр Денис Шмигаль та міністр закордонних справ Андрій Сибіга привітали главу європейської дипломатії Каю Каллас і європейських колег. Їх...
Російські окупанти до Дня перемоги у Другій світовій війні встановили монумент радянському диктатору Йосипу Сталіну в захопленому Мелітополі Запорізької області, передають Патріоти України з посиланням на hromadske. . На погрудді московського диктатор...