Вірменія капітулювала: Прем'єр-міністр Нікол Пашинян заявив, що підписав болісну угоду про припинення війни в Нагірному Карабасі

Після падінні Шуши та перерізання основної артерії поставок військ та озброєнь з Вірменії до Нагірного Карабаху, подальша неоголошена війна для Єревану означала лише нові жертви без надію на перемогу

Прем'єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян заявив, що підписав із Азербайджаном і Росією угоду про припинення війни в Нагірному Карабасі. Азербайджан наполягав на передачі повного контролю над своїми міжнародно визнаними кордонами, і схоже йому це вдалося, зазначають Патріоти України.

Пашинян зазначив, що рішення далося йому "нелегко".

"Дорогі співвітчизники, сестри та брати. Я особисто прийняв дуже важке рішення для себе й усіх нас. Підписав заяву про припинення карабаської війни з президентами Росії і Азербайджану з 01:00. Текст вже опублікованої заяви є неймовірно болючим для мене та нашого народу", - заявив Пашинян.

Прем'єр-міністр зазначив, що підписав угоду після того, як проаналізував воєнну ситуацію.

"Це рішення я прийняв в результаті глибокого аналізу воєнної ситуації і вдячності людей, які найкраще володіють ситуацією. Також виходячи з переконання, що це найкраще рішення в ситуації, що склалася. У найближчі дні напишу про це повідомлення", - повідомив Пашинян.

Як витікає з документу, що підписано між трьома сторонами, під контролем невизнаної Нагірно-Карабаської Республіки залишається значно урізана територія вірменських районів регіону, котрі матимуть дуже вразливий, з військової точки зору, зв'язок з Єреваном під охороною російських "миротворців".

Повний текст документу, який підписали лідери Росії, Азербайджану і Вірменії:

"Ми, Президент Азербайджанської Республіки І.Г. Алієв, Прем'єр-міністр Республіки Вірменія Н.В. Пашинян і Президент Російської Федерації В.В. Путін, заявили про наступне:

  1. Оголошується про повне припинення вогню і всіх військових дій в зоні нагірно-карабаського конфлікту з 00 годин 00 хвилин за московським часом 10 листопада 2020 року. Азербайджанська Республіка і Республіка Вірменія, далі іменовані Сторонами, зупиняються на займаних ними позиціях.
  2. Агдамський район і території, утримувані Вірменською Стороною в Газахскому районі Азербайджанської Республіки, повертаються Азербайджанській Стороні до 20 листопада 2020 року.
  3. Уздовж лінії зіткнення в Нагірному Карабасі і вздовж Лачинського коридору розгортається миротворчий контингент Російської Федерації в кількості 1960 військовослужбовців зі стрілецькою зброєю, 90 бронетранспортерів, 380 одиниць автомобільної та спеціальної техніки.
  4. Миротворчий контингент Російської Федерації розгортається паралельно з виведенням вірменських збройних сил. Термін перебування миротворчого контингенту Російської Федерації - 5 років з автоматичним продовженням на чергові 5-річні періоди, якщо жодна із Сторін не заявить за 6 місяців до закінчення терміну про свій намір припинити застосування даного положення.
  5. З метою підвищення ефективності контролю за виконанням Сторонами конфлікту домовленостей розгортається миротворчий центр по контролю за припиненням вогню.
  6. Республіка Вірменія до 15 листопада 2020 року повертає Азербайджанській Республіці Кельбаджарський район, а до 1 грудня 2020 року - Лачинський район, залишаючи при цьому за собою Лачинський коридор (шириною 5 км), який буде забезпечувати зв'язок Нагірного Карабаху з Вірменією і при цьому не зачіпатиме місто Шушу.

За згодою Сторін в найближчі три роки буде визначено план будівництва нового маршруту руху по Лачинському коридору, що забезпечує зв'язок між Степанакертом і Вірменією, з подальшою передислокацією російського миротворчого контингенту для охорони цього маршруту.

Азербайджанська Республіка гарантує безпеку руху по Лачинському коридору громадян, транспортних засобів і вантажів в обох напрямках.

  1. Внутрішньо переміщені особи і біженці повертаються на територію Нагірного Карабаху і прилеглі райони під контролем Управління Верховного Комісара ООН у справах біженців.
  2. Проводиться обмін військовополоненими і іншими утримуваними особами і тілами загиблих.
  3. Розблокуються всі економічні та транспортні зв'язки в регіоні. Республіка Вірменія забезпечує транспортне сполучення між західними районами Азербайджанської Республіки і Нахічеванської Автономною Республікою з метою організації безперешкодного руху громадян, транспортних засобів і вантажів в обох напрямках. Контроль за транспортним сполученням здійснюють органи Прикордонної служби ФСБ Росії.

За згодою Сторін буде забезпечено будівництво нових транспортних комунікацій, що зв'язують Нахічеванську Автономну Республіку з західними районами Азербайджану".

Розмежування сторін станом на вересень 2020 року

Варто нагадати, що попередній московський план передбачав деокупацію Вірменією п'яти з семи районів Карабаху (рівнинних, населених раніше переважно азербайджанцями) і якоїсь "автономії" для двох етнічно вірменських районів - Нагірного Карабаху.

З тих пір стан вірменських військ значно погіршився, фактично до катастрофічного стану. Незабаром розглянемо подробиці угоди, якщо вона, як попередні не зазнає краху за кілька годин після підписання.

"Говорили про українську кризу": Спецпредставник Китаю розпочав європейське турне з Росії

неділя, 3 березень 2024, 23:54

Переговори будуть єдиним способом припинити бойові дії в Україні. Про це за результатами переговорів спеціального представника уряду Китаю з питань Євразії Лі Хуея і заступника міністра закордонних справ Росії Михайла Галузіна у Москві повідомило МЗС К...

У ЗСУ назвали найгарячішу точку на Бахмутському напрямку

неділя, 3 березень 2024, 23:02

Наразі на Бахмутському напрямку противник продовжує атакувати населений пункт Іванівське. Українські захисники тримають оборону в Богданівці та Іванівці. Про це повідомив начальник пресслужби Східного угруповання військ Ілля Євлаш у телемарафоні, перед...