Вірменія капітулювала: Прем'єр-міністр Нікол Пашинян заявив, що підписав болісну угоду про припинення війни в Нагірному Карабасі

Після падінні Шуши та перерізання основної артерії поставок військ та озброєнь з Вірменії до Нагірного Карабаху, подальша неоголошена війна для Єревану означала лише нові жертви без надію на перемогу

Прем'єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян заявив, що підписав із Азербайджаном і Росією угоду про припинення війни в Нагірному Карабасі. Азербайджан наполягав на передачі повного контролю над своїми міжнародно визнаними кордонами, і схоже йому це вдалося, зазначають Патріоти України.

Пашинян зазначив, що рішення далося йому "нелегко".

"Дорогі співвітчизники, сестри та брати. Я особисто прийняв дуже важке рішення для себе й усіх нас. Підписав заяву про припинення карабаської війни з президентами Росії і Азербайджану з 01:00. Текст вже опублікованої заяви є неймовірно болючим для мене та нашого народу", - заявив Пашинян.

Прем'єр-міністр зазначив, що підписав угоду після того, як проаналізував воєнну ситуацію.

"Це рішення я прийняв в результаті глибокого аналізу воєнної ситуації і вдячності людей, які найкраще володіють ситуацією. Також виходячи з переконання, що це найкраще рішення в ситуації, що склалася. У найближчі дні напишу про це повідомлення", - повідомив Пашинян.

Як витікає з документу, що підписано між трьома сторонами, під контролем невизнаної Нагірно-Карабаської Республіки залишається значно урізана територія вірменських районів регіону, котрі матимуть дуже вразливий, з військової точки зору, зв'язок з Єреваном під охороною російських "миротворців".

Повний текст документу, який підписали лідери Росії, Азербайджану і Вірменії:

"Ми, Президент Азербайджанської Республіки І.Г. Алієв, Прем'єр-міністр Республіки Вірменія Н.В. Пашинян і Президент Російської Федерації В.В. Путін, заявили про наступне:

  1. Оголошується про повне припинення вогню і всіх військових дій в зоні нагірно-карабаського конфлікту з 00 годин 00 хвилин за московським часом 10 листопада 2020 року. Азербайджанська Республіка і Республіка Вірменія, далі іменовані Сторонами, зупиняються на займаних ними позиціях.
  2. Агдамський район і території, утримувані Вірменською Стороною в Газахскому районі Азербайджанської Республіки, повертаються Азербайджанській Стороні до 20 листопада 2020 року.
  3. Уздовж лінії зіткнення в Нагірному Карабасі і вздовж Лачинського коридору розгортається миротворчий контингент Російської Федерації в кількості 1960 військовослужбовців зі стрілецькою зброєю, 90 бронетранспортерів, 380 одиниць автомобільної та спеціальної техніки.
  4. Миротворчий контингент Російської Федерації розгортається паралельно з виведенням вірменських збройних сил. Термін перебування миротворчого контингенту Російської Федерації - 5 років з автоматичним продовженням на чергові 5-річні періоди, якщо жодна із Сторін не заявить за 6 місяців до закінчення терміну про свій намір припинити застосування даного положення.
  5. З метою підвищення ефективності контролю за виконанням Сторонами конфлікту домовленостей розгортається миротворчий центр по контролю за припиненням вогню.
  6. Республіка Вірменія до 15 листопада 2020 року повертає Азербайджанській Республіці Кельбаджарський район, а до 1 грудня 2020 року - Лачинський район, залишаючи при цьому за собою Лачинський коридор (шириною 5 км), який буде забезпечувати зв'язок Нагірного Карабаху з Вірменією і при цьому не зачіпатиме місто Шушу.

За згодою Сторін в найближчі три роки буде визначено план будівництва нового маршруту руху по Лачинському коридору, що забезпечує зв'язок між Степанакертом і Вірменією, з подальшою передислокацією російського миротворчого контингенту для охорони цього маршруту.

Азербайджанська Республіка гарантує безпеку руху по Лачинському коридору громадян, транспортних засобів і вантажів в обох напрямках.

  1. Внутрішньо переміщені особи і біженці повертаються на територію Нагірного Карабаху і прилеглі райони під контролем Управління Верховного Комісара ООН у справах біженців.
  2. Проводиться обмін військовополоненими і іншими утримуваними особами і тілами загиблих.
  3. Розблокуються всі економічні та транспортні зв'язки в регіоні. Республіка Вірменія забезпечує транспортне сполучення між західними районами Азербайджанської Республіки і Нахічеванської Автономною Республікою з метою організації безперешкодного руху громадян, транспортних засобів і вантажів в обох напрямках. Контроль за транспортним сполученням здійснюють органи Прикордонної служби ФСБ Росії.

За згодою Сторін буде забезпечено будівництво нових транспортних комунікацій, що зв'язують Нахічеванську Автономну Республіку з західними районами Азербайджану".

Розмежування сторін станом на вересень 2020 року

Варто нагадати, що попередній московський план передбачав деокупацію Вірменією п'яти з семи районів Карабаху (рівнинних, населених раніше переважно азербайджанцями) і якоїсь "автономії" для двох етнічно вірменських районів - Нагірного Карабаху.

З тих пір стан вірменських військ значно погіршився, фактично до катастрофічного стану. Незабаром розглянемо подробиці угоди, якщо вона, як попередні не зазнає краху за кілька годин після підписання.

Знайшли таксі і хутко зникли: Під Воронежем з ешелону втекли шестеро "мобіків"

неділя, 5 лютий 2023, 12:45

Шестеро російських мобілізованих втекли з військового ешелону у Воронезькій області. Через тих, хто втік, посилюють пости ДПС у Москві та Підмосков'ї, інформують Патріоти України. Як повідомляє російський Телеграм-канал "База", "мобіки" вийшли з поїзда...

"ЗСУ не відступають!": Пригожин поскаржився на жорстокі бої "до кінця" у Бахмуті

неділя, 5 лютий 2023, 12:24

Засновник російської ПВК "Вагнер" Євген Пригожин поскаржився на важкі бої у Бахмуті Донецької області. Він заявив, що українські військові б'ються "до останнього" та нікуди не відступають, передають Патріоти України. Так він відповів на запит ЗМІ про і...