Прем'єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян заявив, що підписав із Азербайджаном і Росією угоду про припинення війни в Нагірному Карабасі. Азербайджан наполягав на передачі повного контролю над своїми міжнародно визнаними кордонами, і схоже йому це вдалося, зазначають Патріоти України.
Пашинян зазначив, що рішення далося йому "нелегко".
"Дорогі співвітчизники, сестри та брати. Я особисто прийняв дуже важке рішення для себе й усіх нас. Підписав заяву про припинення карабаської війни з президентами Росії і Азербайджану з 01:00. Текст вже опублікованої заяви є неймовірно болючим для мене та нашого народу", - заявив Пашинян.
Прем'єр-міністр зазначив, що підписав угоду після того, як проаналізував воєнну ситуацію.
"Це рішення я прийняв в результаті глибокого аналізу воєнної ситуації і вдячності людей, які найкраще володіють ситуацією. Також виходячи з переконання, що це найкраще рішення в ситуації, що склалася. У найближчі дні напишу про це повідомлення", - повідомив Пашинян.
Як витікає з документу, що підписано між трьома сторонами, під контролем невизнаної Нагірно-Карабаської Республіки залишається значно урізана територія вірменських районів регіону, котрі матимуть дуже вразливий, з військової точки зору, зв'язок з Єреваном під охороною російських "миротворців".
Повний текст документу, який підписали лідери Росії, Азербайджану і Вірменії:
"Ми, Президент Азербайджанської Республіки І.Г. Алієв, Прем'єр-міністр Республіки Вірменія Н.В. Пашинян і Президент Російської Федерації В.В. Путін, заявили про наступне:
За згодою Сторін в найближчі три роки буде визначено план будівництва нового маршруту руху по Лачинському коридору, що забезпечує зв'язок між Степанакертом і Вірменією, з подальшою передислокацією російського миротворчого контингенту для охорони цього маршруту.
Азербайджанська Республіка гарантує безпеку руху по Лачинському коридору громадян, транспортних засобів і вантажів в обох напрямках.
За згодою Сторін буде забезпечено будівництво нових транспортних комунікацій, що зв'язують Нахічеванську Автономну Республіку з західними районами Азербайджану".
Варто нагадати, що попередній московський план передбачав деокупацію Вірменією п'яти з семи районів Карабаху (рівнинних, населених раніше переважно азербайджанцями) і якоїсь "автономії" для двох етнічно вірменських районів - Нагірного Карабаху.
З тих пір стан вірменських військ значно погіршився, фактично до катастрофічного стану. Незабаром розглянемо подробиці угоди, якщо вона, як попередні не зазнає краху за кілька годин після підписання.
Захисники України ліквідували 20-річного російського джитсера Данила Новікова, передають Патріоти України. Вихованець тверського клубу єдиноборств «Сакура» Новіков був переможцем та призером обласних та всеросійських турнірів з джиу-джитсу. У 2022 році...
Катастрофічна нестача техніки змушує окупантів створювати бойову техніку буквально з усього, що є під рукою. Однак іноді в якості бронетехніки використовують цивільний транспорт, наприклад, інкасаторський броньовик International 4700 Armored Truck, чиє...