Ратифікацію Стамбульської конвенцї - неформальну вимогу Євросоюзу до країни-кандидатки - український парламент може розглянути вже в понеділок, напередодні відповідний законопроєкт вніс до Верховної Ради Володимир Зеленський, передають Патріоти України.
Щоправда з приміткою, що навіть ратифікація не змусить змінювати конституцію, сімейний кодекс чи інші вже чинні в Україні закони. Хоча саме цього Стамбульська конвеція, яка захищає права жінок та меншин, від України - фактично вимагає, йдеться в ТСН.
Стамбульську конвенцію Україна підписала ще у 2011 році, але досі не ратифікувала через протести церков та консервативних політиків проти вжитого у ній терміну "гендер".
Після поїздки до Києва канцлер Німеччини - країни, яку донедавна називали однією з супротивників надання Україні кандидатства, доки вона не виконає низки умов - переконує: перешкод для цього більше не бачить. «Так, для цього потрібне одностайне рішення 27 держав-членів, нам потрібно знайти спільний підхід, але я сповнений оптимізму, вважаю ми це зможемо», - каже Шольц.
Водночас віцепрезидентка Європарламенту, яка належить до партії Шольца, Катаріна Барлі застерігає: поспішного вступу України до ЄС не має бути, бо процедури виключення з ЄС немає. Вона наводить приклад Угорщини, яка «систематично підриває верховенство закону».
Євросоюз визначив для нас 7 блоків реформ, виконання яких запорука того, що статус кандидата збережеться. Це реформа Конституційного суду, продовження судової реформи, боротьба з корупцією та відмиванням коштів, імплементація антиолігархічного закону, зміна законодавства про нацменшини та узгодження аудіовізуального законодавства з європейським. Хоча дорога перед Україною - довга і терниста, президент Зеленський переконує: ми заслужили на цей сигнал.
Один з найбільших друзів України і водночас – прем’єр держави, яка за власним вибором вийшла з ЄС, Борис Джонсон щойно повернувшись додому після другого за місяці війни візиту в Київ, наполягає, що втома від України не повинна затьмарити перспектив. «Коли у світу почнеться втома від українського питання, дуже важливо продовжувати демонструвати, що ми з українцями надовго, що ми даємо їм необхідну стратегічну підтримку», - зазначив Джонсон.
Неочікувано - саме від нього ми дістали підтримку щодо проведення Євробачення наступного року. Європейська мовна спілка зібралася віддати конкурс саме Британії, яка посіла друге місце, бо в Україні небезпечно. Міністр культури України заявив, що оскаржить це рішення, і от тепер Джонсон сказав: певен, що конкурс має пройти саме в Україні і Київ - цілком безпечне місце. Таке враження, що саме для того, аби це підтвердити, він сюди раптово і приїхав.
Війна Росії з Україною є найбільшою тактичною і стратегічною помилкою в сучасній історії. Таку думку президент Фінляндії Александер Стубб висловив в інтерв'ю виданню The Sydney Herald, передають Патріоти України. . "Я б стверджував, що це найбільша та...
Загальна кількість таких ракет досягне "тризначних показників" уже найближчими місяцями, стверджує Крістіан Фройдінг. Вже до кінця липня ЗСУ отримають на озброєння перші українські ракети великої дальності, виробництво яких профінансувала Німеччина. Пр...