Верховна Рада не змогла ухвалити в першому читанні законопроєкт №4265 "Про державну реєстрацію геномної інформації людини". За нього проголосували 222 народних депутати з 226 необхідних. Автори законопроєкту: "слуги" Олександр Бакумов, Денис Монастирський (глава комітету з правоохоронної діяльності) та інші, зазначають Патріоти України.
Як ідеться в пояснювальній записці, досвід інших країн свідчить про те що, найбільша ефективність методу молекулярно-генетичних досліджень забезпечується в поєднанні з веденням автоматизованої бази даних ДНК.
"Без зазначеної бази молекулярно-генетична експертиза є лише "сліпим інструментом", що дає змогу порівняти між собою ДНК-профілі слідів, залишених на місці події, з ДНК-профілями встановлених осіб, зразки яких було надано для експертизи", – зазначають автори документа.
Засновником баз ДНК вважаються США. Там збирають не тільки ДНК, але й відбитки пальців. Головна мета – розкривати злочини (наприклад, зґвалтування) та ідентифікувати тіла. Волосся злочинця, слина, шкіра (під нігтями жертви), а іноді кров і навіть сперма можуть залишатися на місці злочину.
Україна взяла на себе зобов'язання піти на такий крок, коли підписала Конвенцію Ради Європи про захист дітей від сексуальної експлуатації (в 1 статті 37-ї Конвенції передбачено аналіз ДНК для злочинців).
Автори законопроєкту підрахували, що на аналізи й створення необхідної інфраструктури з бюджету країни доведеться заплатити 276,9 млн грн.
Аналізи пропонували приймати тільки у тих, хто вже порушив закон (або кого в цьому підозрюють): убив, зґвалтував, побив (або поранив), а зараз перебувають у місцях позбавлення волі.
Зібраною інформацією повинно було розпоряджатися Міністерство внутрішніх справ. Отримувати її пропонувалося прокурорам, слідчим, дізнавачам, представникам Інтерполу й органам іноземних держав. Така практика поширена в тому числі і в країнах ЄС для розкриття злочинів, скоєних іноземцями.
Як повідомляв OBOZREVATEL, 16 лютого київські правоохоронці затримали двох чоловіків за підозрою в зґвалтуваннях дев'ятирічної дитини і 18-річного хлопця. Якби діяв закон про ДНК, підозрюваних відразу після арешту змусили б здати аналізи.
ГУР перехопило нову телефонну розмову окупантів, в якій росіянин нервує через новини з фронту і скаржиться на великі втрати, передають Патріоти України. Росіянин розповів, що один його знайомий окупант відправився на “нуль”, де був знищений разом зі ус...
Росія вдарила 21 листопада по Дніпру балістичною ракетою зі складу нового ракетного комплексу "Кєдр". Про це повідомило Головне управління розвідки МОУ, передають Патріоти України. Підльотний час ракети з моменту запуску в Астраханській області до влуч...