Ситуація з виділенням нової допомоги Україні від США стає усе більш заплутаною та вже нагадує гостросюжетний детектив. Про це заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба на спільній прес-конференції з віце-президентом Європейської комісії, високим представником Європейського Союзу з питань зовнішньої та безпекової політики Жозепом Боррелем у Києві, передають Патріоти України.
"Я вчора вночі отримав останній звіт з Вашингтона про можливі сценарії розвитку подій. І деякі сценарії нагадують гостросюжетний детектив. Тобто, все дуже заплутано. Залежить від багатьох факторів, і може рухатися прямо, вліво, вправо", - сказав Кулеба.
При цьому, він вважає, що питання якогось базового сценарію дуже актуальне для самого Конгресу США. "Тому що усе настільки щільно заплуталося там всередині, що конгресменам і сенаторам треба самим визначитися з якимось базовим сценарієм руху", - сказав Кулеба.
При цьому, за його словами, є ще й позитивна новина: "усі шукають рішення". "Тобто, дискусія не сфокусована на тому, як це рішення не ухвалити. А дискусія сфокусована на тому, а як же нам, все-таки, якнайшвидше ухвалити це рішення", - сказав міністр.
За його словами, робота з американською стороною відбувається щодня, але непублічно. Але Україна не втручається у питання внутрішньої політики США щодо південного кордону.
Водночас, глава МЗС відзначив рішення Євросоюзу про створення Українського фонду на 50 млрд євро. "Європа продемонструвала своє лідерство. І ті деякі політики в Америці, які говорили: чому Європа не робить, це ж в Європі війна? То Європейський Союз надав відповідь. Європа зробила сильно, гідно і вчасно. І тепер питання для Америки продемонструвати, що вона також залишається лідером у захисті спільних цінностей і інтересів", - сказав Кулеба.
При цьому, він сказав, що в Україні бачать велику рішучість адміністрації президента США Джо Байдена це зробити, а також спостерігається як більшість серед республіканців і демократів хоче це зробити. "Але усе заплуталося у такий вузол, що просто їм треба сісти і розв'язати його, та ухвалити необхідні рішення", - сказав Кулеба.
Ситуація з американською допомогою Україні
Як повідомляв УНІАН, у Конгресі США з жовтня минулого року не можуть схвалити запит адміністрації Байдена на виділення додаткової допомоги Україні на загальну суму близько 60 млрд доларів.
Спочатку частина представників Республіканської партії вимагали у першу чергу вирішити внутрішні проблеми захисту кордону США від мігрантів. Впродовж місяців дискусія у Конгресі стосувалася вироблення спільного двопартійного рішення реформування міграційної політики.
Наприкінці минулого тижня у Сенаті було представлено текст законопроекту про пакет міжнародної допомоги США, зокрема й для України, та міграційну реформу, який є умовою підтримки республіканцями міжнародної допомоги США. Втім, республіканці після його оприлюднення заявили, що не підтримають ці законодавчі ініціативи у поточному вигляді.
Російські загарбники в тимчасово окупованому Криму посилюють морські інженерні загородження у Балаклавській бухті для захисту від ДРГ, а також використовують стару базу підводних човнів для військових цілей. Про це інформує партизанський рух "Атеш", пе...
За кілька годин до інавгурації президента США Дональда Трампа кремлівський очільник Володимир Путін провів "незвичайну" нараду із постійними членами Ради безпеки Росії. Про це передає "Агентство.Новости", передають Патріоти України. "Незвичайною" нарад...