Вучич відреагував на відкриття "представництва" ПВК "Вагнера" у Сербії

Президент Сербії Александар Вучич заявив, що приватній військовій компанії "Вагнера" "нема чого ловити" в країні – так він прокоментував заяву найманців про відкриття свого сербського "представництва". Про це Вучич заявив в інтерв’ю TV Prva, передають Патріоти України.

"Чи слід мені загравати з "Вагнером"? Я нікого не буду підлещувати, вам нічого ловити в Сербії – ані вам, ані НАТО. Ми мусимо співпрацювати з НАТО, бо ви, росіяни, пішли з Косова, а ми співпрацюємо з вами, бо ми друзі, бо ви допомагаєте нам у Раді Безпеки ООН", – сказав Вучич.

Сербський президент також заявив, що вже кілька місяців не спілкувався з Путіним, хоча його нібито називають "нацистом" через тісні зв’язки з президентом РФ, а ще – що Москва "нічого не вдіє" в разі, якщо в Косово спалахне війна.

Коментуючи питання запровадження санкцій проти Росії через війну в Україні, Вучич нагадав, що такі вимоги він чує ще з квітня. "Чи зробимо ми це (накладемо санкції), я не знаю, та моє "я не знаю" важить набагато більше, ніж їхнє (опозиції) тверде й рішуче "так". Є маленька країна в Європі, яка не здається й захищає свою свободу як може", – додав він.

На початку грудня сербські ЗМІ повідомляли, що ПВК "Вагнера" заявила про відкриття "представництва" в Белграді на базі російсько-сербського центру "Орли". Центр був зареєстрований у 2017 році як неурядова організація зі штаб-квартирою у Санкт-Петербурзі.

Лідером "Орлов" є росіянин Алєксандр Лісов, який, за даними ЗМІ, пов’язаний з ультраправими партіями Сербії. Вони разом поширюють проросійську пропаганду про війну в Україні в соцмережах.

Скандал у Кенії: Міністра звинувачують у вербуванні чоловіків для війни проти України

вівторок, 23 червень 2026, 17:37

У Кенії розгортається гучний скандал навколо програми трудової міграції та можливого вербування громадян для участі у війні на боці російських сил проти України, передають Патріоти України. За даними розслідування Agence France-Presse, міністра праці т...

"Нам дуже подобається, як воно горить": Бійці ГУР дістали російський "Панцир-С2" у підземному укритті (відео)

вівторок, 23 червень 2026, 17:22

Російські військові намагалися заховати дороговартісний комплекс ППО у підземному укритті, однак українські безпілотники все одно змогли його виявити, передають Патріоти України з посиланням на Telegram-канал Департаменту активних дій Головного управлі...