"Вибивати двері не будемо": В Україні вже три дні по-новому видають повістки

У Запоріжжі вже три дні поспіль працівники військкоматів разом із представниками "Муніципальної варти" роблять поквартирний обхід військовозобов’язаних, під час якого працівники ТЦК виписують повістки, передають Патріоти України.

Чому в Запоріжжі так посилили мобілізацію та для чого залучили "Муніципальну варту" – подробиці цих обходів у коментарі для ТСН.ua розповів перший заступник міського голови Олександр Власюк.

"Йде війна, а наш прямий обов’язок – допомагати ЗСУ, до яких належать ТЦК, – каже Олександр Власюк. – Є основне завдання – оповіщення тих чоловіків, які повинні з’явитися до ТЦК та звірити там свої дані. Йдеться про чоловіків, які протягом дії воєнного стану з якихось причин не з’явилися до ТЦК".

До цього він додає, що представники міської ради не мають вручати повістки та залучені для того, щоб можливі словесні конфлікти не перетворювалися в бійки.

"Ми цього й не робимо, не вручаємо повістки. Це – повноваження ТЦК. Наше завдання – охорона громадського порядку. Це не шпигунські ігри, немає на меті комусь вибивати двері. В жодному разі. Все це ми довели до відома керівників ОСББ".

Те, що працівники "Муніципальної варти" не видавали і не видають повісток – про це на своїй сторінці у Facebook повідомило це комунальне підприємство.

"Ми маємо право лише забезпечувати громадський порядок під час роботи Територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки оповіщення військовозобовʼязаних на території міста Запоріжжя", – уточнили в "Муніципальній варті".

Що каже адвокат

Адвокат Ростислав Кравець, який неодноразово коментував тему мобілізації, каже, що закон відповідає однозначно на запитання про те, чи мають право представники ТЦК та "Муніципальної варти" заходити до помешкання.

"Ні представники ТЦК, ні представники "Муніципальної варти", навіть представники поліції не мають права проникати до житла. Це можливо лише в тих випадках, коли потрібно врятувати життя, коли є загроза знищення майна або безпосередньо у них є рішення суду на проникнення до житла. В інших випадках вони не мають права проникати до помешкання, заходити на приватні подвір’я. Якщо таке стається – це незаконне проникнення", – роз’яснює норми законодавства Ростислав Кравець.

І це ще без F-16: У ЗСУ зараз більше літаків, ніж було до повномасштабного вторгнення, — Повітряні сили

понеділок, 22 квітень 2024, 9:32

Партнери передавали Україні літаки Су-27 і МіГ-29, які мали на озброєнні. Це займало менше часу на підготовку українських пілотів і не вимагало додаткової інфраструктури й обладнання, розповів Ілля Євлаш. . За 2 роки з моменту повномасштабного втор...

Не*** шастать: Латвія планує відмовитися від російської мови як другої іноземної у школах

понеділок, 22 квітень 2024, 8:22

У Латвії готуються ухвалити рішення про поступовий відхід від російської мови як другої іноземної в освітніх закладах. Про це пише Delfi, передають Патріоти України. Зазначається, що наразі російську мову викладають як другу іноземну майже в половині л...