Позиція Швейцарії щодо мирного врегулювання війни в Україні не змінилася, країна не підписувала комюніке після зустрічі, яку провели КНР і Бразилія на полях Генеральної Асамблеї ООН. У цьому запевнив посол Швейцарії в Україні Фелікс Бауманн в інтерв'ю агентству Інтерфакс-Україна, передають Патріоти України.
«Думаю, що тут виникло певне непорозуміння. Перш за все, Швейцарія не приєдналася й не підписала жодних комюніке після зустрічі, яку провели Китай і Бразилія минулого тижня на полях Генеральної Асамблеї ООН у Нью-Йорку», — наголосив Бауманн.
За його словами, позиція Швейцарії щодо мирного врегулювання розпочатої РФ війни проти України залишаєтсья незмінною — будь-яка «мирна ініціатива» має повністю поважати міжнародне право і Статут ООН. Також Бауманн повідомив, що Швейцарія на зустрічі, яку ініціювали Китай та Бразилія на полях Генеральної Асамблеї ООН, була присутня у якості спостерігача.
Дипломат додав, що, на думку Швейцарії, варто розглядати всі мирні плани, які поважають міжнародне право, Статут Організації Об'єднаних Націй і, зокрема, територіальну цілісність і суверенітет України.
«І саме це ми бачили в підсумковому комюніке Першого глобального саміту миру в Україні, що відбувся у Швейцарії в червні. Цей саміт був побудований на попередніх дискусіях на основі української Формули миру й інших мирних пропозицій, які відповідають міжнародному праву та Статуту ООН», — заявив Бауманн.
Посол підкреслив, що відповідно до цієї позиції Міністерство закордонних справ Швейцарії вирішило брати участь як спостерігач у зустрічі, яка була ініційована китайською та бразильською сторонами. Крім того, за його словами, для Швейцарії є важливим «говорити про мир, коли триває війна, що спричиняє величезні страждання і жертви». Фелікс Бауманн також акцентував, що «нічого не повинно вирішуватися про Україну без України».
Російська опозиціонерка Ольга Курносова переконана, що диктатор Володимир Путін не має чіткого плану Б на випадок провалу нинішньої стратегії щодо війни проти України та протистояння із Заходом. Водночас у мирну угоду вона не вірить. Про це вона заявил...
Канцлер Німеччини Фрідріх Мерц висловив сумніви щодо можливості вступу України до Європейського Союзу до 2034 року, коли завершиться наступний семирічний бюджетний цикл ЄС. За його словами, розширення не повинно вплинути на вже визначені середньостроко...