Винищувачів російського флоту прибуває: ВМСУ утворили ракетний дивізіон, що озброїться "Нептуном"

ВМС створили ракетний дивізіон, що озброїться “Нептуном”

Нещодавно один з підрозділів, котрий озброюється "Нептунами" підвищено до штату ракетного дивізіону. Про це розповів Командувач ВМСУ Олексій Неїжпапа в інтерв’ю телерадіокомпанії БРИЗ.

За словами адмірала, військова частина готується прийняти перший дивізіонний комплект берегового ракетного комплексу РК-360МЦ “Нептун” цього року.

“З початку нового навчального року ми починаємо готувати дивізіон, як ракетний. На базі ракетного комплексу “Нептун”, – сказав контр-адмірал Неїжпапа.

ВМС створили ракетний дивізіон, що озброїться “Нептуном”. Командувач Військово-Морських Сил Збройних Сил України Олексій Неїжпапа на випробуваннях РК-360МЦ “Нептун”, 2020

Нагадаємо, що наприкінці 2020-го Міноборони уклало з Державним київським конструкторським бюро «ЛУЧ» контракт на закупівлю берегових ракетних комплексів РК-360 МЦ «Нептун».

Згідно з контрактом до українського війська надійдуть уніфіковані пускові установки, транспортні та транспортно-заряджаючі машини, а також рухомий командний пункт, де зосереджується вся інформація, необхідна для роботи комплексу.

Пуск протикорабельної ракети Р-360 ракетного комплексу «Нептун» 17 червня 2020 року Фото: Генеральний штаб ЗСУ

Береговий ракетний комплекс РК-360 МЦ «Нептуна» був прийнятий на озброєння Збройних сил України 23 серпня 2020 року.

РК-360 МЦ «Нептун» – комплекс крилатих ракет наземного базування з протикорабельною ракетою призначений для ураження бойових кораблів класів крейсер, есмінець, фрегат, корвет, десантних, танкодесантних кораблів та транспортів, які діють як самостійно, так і в складі корабельних груп і десантних загонів, та берегових радіо-контрастних цілей, в простих і складних метеорологічних умовах у будь який час доби і року, при активній вогневій та радіоелектронній протидії противника.

Крилата ракета Р-360 ракетного комплексу РК-360 МЦ «Нептун»

«Нептун» оснащено крилатими ракетами, які здійснюють політ на надмалих висотах на дальність близько 300 км. Ракета має стартовий та маршовий (основний) двигуни.

Перший є модифікованим твердопаливним стартовим прискорювачем від зенітної ракети С-125. Основний турбореактивний двигун МС-400 вироблено компанією «Мотор Січ».

"Ворог не припиняє спроб": У ДПСУ повідомили, де фіксують найбільше російських ДРГ

субота, 27 квітень 2024, 3:25

Наразі найбільша кількість спроб прориву російських диверсійно-розвідувальних груп фіксують у Сумській області. Днями прикордонники знову зафіксували таку спробу. Про це повідомив речник Держприкордонслужби Андрій Демченко в ефірі телеканалу "Еспресо",...

Після довгої паузи Росія вивела ракетоносії в Чорне море

п’ятниця, 26 квітень 2024, 23:29

Російські війська вивели на бойове чергування у Чорне море два підводні ракетоносії із вісьмома ракетами Калібр. Про це повідомила пресслужба Сил оборони півдня в п'ятницю, 26 квітня. "Після доволі довгої паузи ворог вивів на бойове чергування в Чорне ...