Еліту країни-агресора РФ шокувала низка смертей і арештів чинних і колишніх урядовців. Про це пише The Telegraph 22 липня. Люди, яких колись вважали недоторканними через свої політичні зв'язки чи відданість нелегітимному президенту РФ Володимирові Путіну, опинилися в немилості, позбулися посад і навіть почали випадати з вікон, нагадує видання, передають Патріоти України.
За словами колишнього співробітника адміністрації президента Росії, все це "виглядає жахливо". Видання нагадує, що тільки в липні віцепрезидент державної трубопровідної компанії "Транснефть" Андрій Бадалов випав з балкона свого будинку і розбився на смерть, колишнього заступника міністра оборони засудили до 13 років позбавлення волі за звинуваченням у корупції, а його колега-військовий дістав 17 років позбавлення волі. Проте найшокуючим для посадовців стало самогубство 7 липня ексміністра транспорту Романа Старовойта. The Telegraph зазначає, що його кар'єра розвивалася успішно, але Старовойт, схоже, опинився в безвиході після того, як слідчі почали розслідування розкрадання коштів, виділених на будівництво прикордонних укріплень у Курській області. Будь-кому, причетному до цього скандалу, загрожує тривалий тюремний строк, а заступник Старовойта Олексій Смирнов дав проти нього свідчення.
Співрозмовник видання зазначив, що про Старовойта не сказали ні слова ані Путін, з яким він регулярно зустрічався, ані прем'єр-міністр Михайло Мішустін. Незалежно від того, чи винен Старовойт чи ні, розкрадання 20% виділеного на будь-яку мету бюджету колись вважали б нормою для РФ, ідеться в публікації. Путін був відомий своєю байдужістю до широко поширеної корупції, вважаючи, що не всіх корумпованих посадовців можна замінити, а якщо й вдасться, то їхній наступник може бути таким самим поганим. Однак тривала і дороговартісна війна змістила "червоні лінії" президента і зробила вкрай небезпечною ймовірність виявитися втягнутим у будь-яку діяльність, спрямовану на підрив російської армії чи військової промисловості, пише видання.
Усередині Кремля ходять чутки про відлуння сталінських чисток 1930-х років, коли радянських політиків відправляли до таборів, а міністри стрілялися в очікуванні арешту. Чинний урядовець, ім'я котрого не називаюь, скеля, яка намагається триматися подалі від небезпечних тем і ставити якнайменше запитань.
Один із посадовців сказав, що арешти міністрів, губернаторів чи головних заступників у спецслужбах санкціонує особисто Путін.
До війни високопосадовці російської політичної еліти порівняно рідко стикалися з кримінальними звинуваченнями, і було нечуваним, щоб міністр наклав на себе руки. Але, мабуть, розчарований повільними темпами російського наступу Путін особисто дав добро на чистку міністерства оборони, каже експертка Євразійського центру Карнегі Тетяна Станова.
Для президента Дональда Трампа участь США у війні в Україні може стати тим самим, чим війна в Афганістані була для його попередника Джо Байдена. Про це пише Bloomberg, передають Патріоти України. За даними видання, на перший погляд це порівняння може з...
Меморандум, який делегації країни-агресора РФ надала представникам України на попередніх переговорах у Туреччині апріорі сповнений нереалістичними вимогами і дуже далекий від виконання. Про це 23 липня заявив речник МЗС України Георгій Тихий, який пові...