Незабаром Україна зможе отримати власний ударний БПЛА, запевняють розробники. З’явились нові подробиці розробки ДККБ "Луч" - ударного БПЛА з робочою назвою "Сокіл-200", зазначають Патріоти України. Так генеральний конструктор-Генеральний директор ДККБ "Луч" Олег Коростельов у інтерв'ю Defense Express розповів про нову розробку ударного БПЛА з робочою назвою "Сокіл-200".
ДККБ "Луч" має намір створити повноцінний ударний БПЛА, з розмахом крила у 14 метрів, що на два метри більше ніж у турецького Bayraktar TB2, а корисне навантаження буде у рази більшим - 200-250 кг. Водночас тривалість польоту буде також дорівнювати 24 годинам.
"Мова не йде про невеличкий літачок, яким керують з пультом по радіо. Ми розробляємо повноцінний БПЛА з системою автоматичного зльоту та посадки, автономним польотом по маршруту з використанням інерціальної системи, з передачею даних по дальньому захищеному каналу зв’язку", - підкреслив Генеральний конструктор-Генеральний директор ДККБ "Луч".
Як вже повідомлялось, фінансово, й технічно це складає до 85% вартості робіт зі створення подібного ударного безпілотного апарату. Це ж дозволить, при належному фінансуванні, через дев'ять місяців почати льотні випробування, а ще через 8-9 місяців завершити відпрацювання всіх систем.
Таким чином обрис вітчизняного ударного БПЛА від ДККБ "Луч" наразі виглядає наступним чином: розмах крила - 14 метрів, орієнтовна довжина - 7-8 метрів. Орієнтовна злітна вага - 1000-1300 кг. Корисне навантаження: до 200-250 кг з можливістю озброєння чотирма високоточними ракетами типу "Бар’єр-В" з дальністю польоту до 7,5 км.
За виявлення та наведення на ціль відповідає оптична станція ОПСН-І зі здатністю виявлення цілей (з повітря) до 14,5 км. Вона оснащена тепловізійним, телевізійним та лазерним каналами, а також лазерним далекоміром.
Серед відомих розробок "Івченко-Прогрес" найбільш близькою є АІ-450. Він має потужність до 450 к.с. та масу у 130 кг. До речі саме цей двигун було обрано для ударного турецького БПЛА Akinci. Проте така велика потужність може виявитись надлишковою для БПЛА та, враховуючи рівень споживання пального, може негативно вплинути на дальність польоту.
В цій ситуації існує вірогідністьтого, що "Івченко-Прогрес" запропонує для українського ударного БПЛА нову розробку - спеціальний двигун для такого класу літальних апаратів, проект якого вже розроблено.
Щодо варіанту використання іноземного Rotax 914, то слід зазначити, що він використовується у цілому ряді аналогічних за можливостями БПЛА, зокрема, Hermes 900, Heron 1 та MQ-1B Predator. Він має максимальну потужність у 115 к.с. та вагу у 78 кг. На боці цього варіанту - характерні для всіх поршневих двигунів рівень економічності, який становить у крейсерському режимі близько 20 літрів на годину.
Росія знайде способи розрахунків за газ після того, як США ввели санкції щодо Газпромбанку. Про це сказав речник Кремля Дмитро Пєсков, повідомляють Патріоти України із посиланням на російські ЗМІ. "Варіанти будуть знайдені якісь. Повністю блокуючі захо...
Російські окупанти під час штурмових дій поблизу Вугледара Донецької області розстріляли п’ятьох беззбройних українських захисників, які здалися в полон. Воєнний злочин було скоєно ще 5 жовтня. Про це повідомили у пресслужбі Офісу Генпрокурора, передаю...