В рамках співпраці між українським підприємством ДержККБ "Луч" і польською компанією Mesko був створений легкий протитанковий комплекс ПТРК "Пірат", передають Патріоти України у липні 2020 року. Польська сторона вперше надала фото нової розробки - насамперед нової керованої ракети.
Принципова особливість нової розробки - система наведення ракети в ПТРК "Пірат". Ракета наводиться на ціль за допомогою лазерного підсвітлювача, промінь якого формує на цілі точку, в яку і повинна потрапити ракета.
Також для ракети "Пірат" був створений детекційний модуль, який направляє ракету під час польоту на пляму лазера, що підсвічує ціль. Також були розроблені і впроваджені в серійне виробництво кремнієві квадрант детектори, що працюють у близькій частини інфрачервоного спектра (SWIR).
Максимальна дальність стрільби в піхотному варіанті ПТРК "Пірат" становить 2500 м. Ракета обладнана бойовими частинами з трьома типами вагою 2,5 кг - кумулятивною, термобаричною і осколково-фугасною.
Сама ракета важить 10 кг і має калібр 107 мм, запускається з транспортно-пускового контейнера (ТПК) довжиною 1180 мм. Маса спорядженого ТПК з ракетою - 15 кг.
У складі прицільного комплексу ПТРК входять денний і цілодобовий тепловізійний приціл, лазерний цільової покажчик, електронний компас і GPS-приймач. Час польоту ракети - 12 секунд. БЧ гарантує пробиття на рівні 550 мм RHA, прикритої ERA.
До головних переваг використання комплексів "Пірат" відносяться можливість перенесення одним солдатом, простота використання дешевої ракети; короткий час реакції на загрозу; фактичне відповідність тактиці типу "вистрілив і забув" з точки зору оператора, хоча і вимагає лазерного підсвічування мети; можливість швидкого пуску ракет по цілях, послідовно підсвічених оператором лазерного підсвітлювача.
Росія за допомогою комплектуючих, переданих Іраном, планує зібрати близько 900 одиниць дронів-камікадзе на місяць. Це втричі більше, ніж минулорічні показники. Про це йдеться в матеріалі РБК-Україна "До терору готові. Скільки Росія накопичила ракет та ...
2025 рік може стати роком, коли бойові дії в Україні закінчаться, оскільки як Росія, так і Україна «близькі до виснаження», і прихильники кожної з них хотіли б, щоб війна завершилася, йдеться у матеріалі The Economist, передають Патріоти України. Автор...