З архіву ПУ. Від недонадімперії вимагають повернення окупованих територій: Естонія нагадала про чинність кордону з Росією 1920 року

​Москва, традиційно, "несет чушь", що договір лише "історический казус", Таллінні аргументовано доводить, що згідно з міжнародним правом той чинний і сьогодні. Коли відбудеться черговий розпад Імперії, окуповані землі мають повернутись до власників

Анексовані Москвою території Естонії з 1939 року

Глава Рійгікогу - естонського парламенту - Хенн Поллуаас (Henn Polluaas) вважає чинним встановлений в 1920 році Тартуським мирним договором кордон Естонії з Росією, який Москва вважає лише історичним документом і не визнає його чинності, зазначають Патріоти України.

"2020 рік був складним і незвичайним. 2 лютого ми відзначили 100-річчя з дня підписання Тартуського мирного договору, яким Росія визнала незалежність та недоторканність Естонії. Тоді був узгоджений кордон між Естонією та Росією, який, згідно з міжнародним правом, чинний і сьогодні", - сказав Поллуаас в новорічному привітанні на Естонському телебаченні.
За Тартуським мирним договором частина правого берега річки Нарва та Печорського району належать Естонії. Тобто Івангород і Печорський район Псковської області РФ по договору 1920 року є частиною Естонії. Після окупації Естонії та "включення" до складу СРСР ці території відійшли РРФСР. Сучасна Росія розглядає Тартуський мирний договір як історичний документ без юридичної сили.
У 2005 році після десятиліття переговорів у Москві підписали прикордонний договір між двома країнами, в якому Естонія при його ратифікації включила в преамбулу згадка про чинність Тартуського мирного договору. У Москві назвали це спробою зарезервувати майбутні територіальні претензії. Після цього Росія відкликала свій підпис. У 2014 році міністри закордонних справ Естонії та РФ підписали новий договір, але через шість років його так і не ратифікували.


Росіяни не відчувають браку запчастин: Катков розповів, скільки ракет виробляють окупанти

неділя, 27 листопад 2022, 11:56

Російські окупанти мають можливість виробляти ракети, навіть попри введені санкції. На жаль, загарбники не мають браку запчастин і вже масштабували виробництво. Про це 24 каналу розповів військовий експерт, головний редактор Defense Express Олег Катков...

У загарбників знов 'зашкалює' кількість 200-х: Генштаб ЗСУ відзвітував про втрати росіян станом на 27 листопада

неділя, 27 листопад 2022, 11:51

Найбільші втрати противник зазнав на Бахмутському, Лиманському та Авдіївському напрямках. Загальні бойові втрати противника з 24.02 до 27.11 орієнтовно склали: