У Росії закінчується мобілізаційний ресурс, тому вона шукає найманців по всьому світу, зокрема в південних країнах з важкою економічною ситуацією. Наразі в українському полоні перебувають громадяни Непалу, Куби, Сьєрра-Леоне та Сомалі, передають Патріоти України.
Про це на пресконференції 15 березня, де були представлені деякі найманці з країн Глобального півдня, розповів представник Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими Петро Яценко. За його словами, РФ вербує найманців в Африці, Непалі, Індії, Кубі, Сербії та інших балканських країнах."Щоб ви правильно розуміли, в полон потрапляє один з тисячі. Тобто ці люди, які потрапили в український полон, їм пощастило зберегти своє життя і здоров’я. І не зважаючи на те, що вони є найманцями, тобто вони міжнародні злочинці й можуть бути засуджені, Україна повністю дотримується усіх їхніх прав", – сказав Яценко.
Загалом найбільша кількість найманців – з Непалу, їхня кількість оцінюють у 15 тисяч. Деякі країни, такі як Куба, зацікавлені в участі громадян у війні. Індія та Непал проти рекрутингу.
Потік іноземців до лав військ РФ збільшився після того, як "закінчилися" найманці "Вагнера" та колишні зеки, що воювали в лавах "Шторм Z" та інших формуваннях.
Один із полонених з Куби розповів, що йому на місяць платили 250 тис. рублів (близько 105 тис. грн). Саме гроші були його мотивацією.
Інший сказав, що про рекрутинг дізнався з постера, але думав, що це робота "охоронцем", а не на передовій. На фронті він пробув "десь чотири дні" і бачив, що найманці не були навчені воювати. Своєю чергою речник "Хочу жить" Віталій Матвієнко повідомив, що в межах цього проєкту здалися вже понад 270 окупантів.
Повітряні сили ЗСУ 12 липня оприлюднили у Facebook відео роботи зенітного артилерійського комплексу Skynex компанії Rheinmetall по російських БПЛА, передають Патріоти України. Військові наголосили, що час і місце залишать у таємниці, але зазначили, що ...
Росія та Білорусь планують створити спільний штучний інтелект «на основі традиційних цінностей», який, за оцінкою Центру протидії дезінформації, може стати інструментом посиленого контролю над громадянами. Детальніше про це пише ЦПД у Telegram, передаю...