З Непалу, Куби, Сьєрра-Леоне і не тільки: ЗСУ назбирали в полон російських найманців з різних куточків світу


У Росії закінчується мобілізаційний ресурс, тому вона шукає найманців по всьому світу, зокрема в південних країнах з важкою економічною ситуацією. Наразі в українському полоні перебувають громадяни Непалу, Куби, Сьєрра-Леоне та Сомалі, передають Патріоти України.

Про це на пресконференції 15 березня, де були представлені деякі найманці з країн Глобального півдня, розповів представник Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими Петро Яценко. За його словами, РФ вербує найманців в Африці, Непалі, Індії, Кубі, Сербії та інших балканських країнах."Щоб ви правильно розуміли, в полон потрапляє один з тисячі. Тобто ці люди, які потрапили в український полон, їм пощастило зберегти своє життя і здоров’я. І не зважаючи на те, що вони є найманцями, тобто вони міжнародні злочинці й можуть бути засуджені, Україна повністю дотримується усіх їхніх прав", – сказав Яценко.

Загалом найбільша кількість найманців – з Непалу, їхня кількість оцінюють у 15 тисяч. Деякі країни, такі як Куба, зацікавлені в участі громадян у війні. Індія та Непал проти рекрутингу.

Потік іноземців до лав військ РФ збільшився після того, як "закінчилися" найманці "Вагнера" та колишні зеки, що воювали в лавах "Шторм Z" та інших формуваннях.

Один із полонених з Куби розповів, що йому на місяць платили 250 тис. рублів (близько 105 тис. грн). Саме гроші були його мотивацією.

Інший сказав, що про рекрутинг дізнався з постера, але думав, що це робота "охоронцем", а не на передовій. На фронті він пробув "десь чотири дні" і бачив, що найманці не були навчені воювати. Своєю чергою речник "Хочу жить" Віталій Матвієнко повідомив, що в межах цього проєкту здалися вже понад 270 окупантів.


Новий злочин агресора: У Поволжі РФ будують фільтраційні табори для українців

четвер, 23 травень 2024, 10:57

За даними спротиву, росіяни розгорнули у Поволжі масштабне будівництво фільтраційних таборів під виглядом дитячих так званих піонерських таборів. Деталі: У спротиві зазначають, що такі фільтраційні табори – це розгортання швидкомонтажних модульних буди...

"Чистки" набирають розмаху? У Росії затримали заступника Герасимова у справі про махінації

четвер, 23 травень 2024, 10:30

У четвер, 23 травня, у Росії затримали Вадима Шамаріна, заступника начальника Генерального штабу країни-агресорки Валерія Герасимова, у справі про махінації, повідомляє російське видання Коммерсант з посиланням на власні джерела. Джерело видання в прав...