На початку липня російські окупанти хизувалися відкриттям залізничного сполучення між Кримом та Мелітополем, що подали як "перемогу Кремля". Насправді ж потяг, який курсує цією лінією залізниці, призначений для прикриття вантажів цивільними ніби живим щитом. За даними джерел в розвідці, російські загарбники докладали чимало зусиль для запуску залізничного сполучення зовсім не для зручності мирних жителів, зазначають Патріоти України.
Окупантам, звісно ж, була потрібна можливість більш зручно забезпечувати своє військо всім необхідним. А також безсоромно красти врожай у фермерів на Запоріжжі, адже вивозити тисячі тонн зерна, кукурудзи та соняшника вантажівками достатньо важко.
Тому вдень з Криму до Мелітополя йдуть ешелони з боєкопмлектом та паливом для російської армії, а частину дизеля виділяють підприємцям, яким просто нема куди подітися.
Після розвантаження порожні спеціальні вагони розподіляють по 7 – 10 штук та тягнуть тепловозами на елеватори у Пришиб, Якимівку та у сам Мелітополь. Там вночі на них завантажують зерно, після чого ешелони збирають в один потяг у Мелітополі та відганяють до окупованого півострова.
За словами місцевих жителів та партизанів, з 1 липня поїзди з фактично викраденим у фермерів зерном та соняшником йдуть до Криму безперервним потоком. Більшу частину врожаю зі підробленими документами росіяни перевозитимуть та продаватимуть морським шляхом безпосередньо з півострова. Меншу ж – вивозитимуть на материкову частину, де використовуватимуть для власних потреб.
Всі витрати на складну логістику, видачу фермерам ПММ, а також на "викуп" врожаю у підприємців є для Москви цілковитою дрібницею, адже вартість зерна на світових ринках є вкрай завищеною через створену Росією кризу.
Крім того, воєнні злочинці навіть не можуть вчасно розплатитися з власниками врожаю. Представники Росії, які займаються оформленням "документів" під час "купівлі" обіцяють платити за всі зернові лише безготівковим шляхом і, звісно, в рублях.
Для отримання смішних сум фермерам доводиться не тільки відкривати рахунки у російських банках, але й реєструвати свої підприємства у Росії.
Варіант негайного припинення вогню на поточній лінії зіткнення з наступним обговоренням подальших кроків Москву «не влаштує». Про це на зустрічі із главою МЗС Туреччини Хаканом Фіданом заявив міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров, повідомляють Пат...
Литовський президент Гітанас Науседа запропонував зафіксувати 1 січня 2030 року датою вступу України до Європейського Союзу, передають Патріоти України. Очільник держави відзначив, що зараз настав час лідерства і європейці повинні взяти на себе відпові...