Зафіксовано десятки випадків: Окупанти почали активніше застосовувати в Україні боєприпаси з отруйною речовиною

Російські окупанти продовжують застосовувати хімічну зброю проти українських воїнів на фронті. Зокрема, вони все частіше скидають гранати з отруйною речовиною задушливо-сльозогінної дії типу хлорпікрин, використання якої у бойових діях заборонено міжнародною конвенцією. Про це розповів речник Об'єднаного пресцентру сил оборони Таврійського напрямку Дмитро Лиховій, передають Патріоти України.

За його словами, йдеться про пів сотні таких випадків за останній тиждень, більшість з них ворог здійснив на Запоріжжі. Росіяни продовжують порушувати закони та звичаї ведення війни і міжнародні конвенції, до яких долучилася держава-агресорка. Зокрема, окупанти все частіше застосовують проти українських воїнів заборонені боєприпаси з отруйною речовиною.

"Росіяни, на жаль, дедалі активніше застосовують боєприпаси з отруйною речовиною. За останній тиждень вони близько 50 разів скидали з безпілотників гранати з отруйною речовиною задушливо-сльозогінної дії типу хлорпікрин. Тільки за вчорашню добу зафіксовано 15 таких скидів боєприпасів, і майже всі вони – в смузі оборони на Запорізькому напрямку", – зазначив Лиховій.

За його словами, до заборонених методів ведення війни Росія вдається тоді, коли не може отримати бажаних результатів у чесній битві. "Коли ворог не може взяти наші окопи класичними ударами артилерійськими або FPV-дронами, він тоді застосовує отакий-от сльозогінний газ", – зазначив речник об'єднаного пресцентру Сил оборони Таврійського напрямку.

Хлорпікрин або ж нітрохлороформ здатен викликати сильне запалення очей, носа, горла, дихальних шляхів. Через отруйні властивості він широко використовувався ще за часів Першої світової війни. Відомо також про застосування хлорпікрину радянськими військами під час інтервенції до Афганістану.

Хлорпікрин на людину чинить сльозогінну дію. У концентрації понад 0,1 мг/л він вражає органи дихання, 0,2 мг/л за лічені хвилини призводить до повної втрати боєздатності. Концентрація 2 мг/л при експозиції 10 хвилин є летальною: смерть наступає упродовж кількох хвилин.

З 1997 року застосування хлорпікрину у військових цілях заборонено Конвенцією про заборону розробки, виробництва, накопичення, застосування хімічної зброї та про її знищення – нарівні з фосгеном, хлорціаном та синильною кислотою.

З того ж 1997 року учасницею цієї конвенції є Російська Федерація. Та це ніяк не завадило державі-агресорці застосовувати заборонену хімічну зброю, яку вона мала знищити згідно зі взятими на себе зобов'язаннями, проти українських воїнів. Такі випадки фіксувалися, зокрема, на Херсонщині та на Донбасі.

Можна рятувати сотні, якщо не тисячі життів на місяць: Україна запустила в серійне виробництво робота Ratel Н для евакуації поранених з поля бою

субота, 27 липень 2024, 15:00

Робот Ratel Н розробки Brave1 може транспортувати одразу двох поранених, він уже пройшов польові випробування та запущений у серійне виробництво. Про це розповів міністр цифрової трансформації Михайло Федоров, передають Патріоти України. "Ratel Н розро...

Шалені підйомні вже не ваблять потенційних 200-х: Росія має серйозні проблеми з набором нових контрактників - ГУР

субота, 27 липень 2024, 14:15

Росія нині має серйозні труднощі з виконанням плану набору нових контрактників. Про це заявив речник Головного управління розвідки Міністерства оборони Андрій Юсов в ефірі телемарафону Єдині новини, передають Патріоти України. Таким чином розвідник про...