Прессекретар президента Казахстану повідомив, що миротворці ОДКБ можуть провести у країні ще тиждень, проте ніхто з них не залишиться "після завершення контртерористичної операції". Конкретних термінів не було вказано, передають Патріоти України із посиланням на Sputnik Казахстан.
Проте, схоже, не всі союзники Казахстану погоджуються, та говорять про збільшення "обмеженого контингенту". Після того, як керівництво країни недвозначно вказало миротворцям на двері, вони заявили про намір залишитися. Так, 9 січня командувач миротворцями ОДКБ у Казахстані Андрій Сердюков заявив, що зараз "миротворці" охороняють важливі об'єкти в Алмати та прилеглих районах. Ці завдання буде продовжено "до повної стабілізації обстановки у країні".
Хто оцінить стан справ у країні та хто конкретно прийматиме рішення про виведення "миротворців", також залишається незрозумілим. А 7 січня прессекретар ОДКБ Володимир Зайнетдінов сказав "Інтерфаксу", що за необхідності угруповання миротворців у Казахстані може бути збільшене. При цьому він не роз'яснював, які саме причини можуть змусити іноземних військових залишитися у країні.
Американська адміністрація має зважитися на альтернативну стратегію – підтримку України й тиск на Росію. У разі ослаблення міжнародної підтримки світ може скотитися до так званого перемир’я – тимчасового припинення вогню, що, як показує досвід, лише ві...
Росія відновлює активні удари по критичній інфраструктурі України. Знімається так зване «енергетичне перемир’я», і тепер головною мішенню знову стають об’єкти енергетики та транспорту. Про це заявив керівник безпекових програм Центру глобалістики «Стра...