Росія не вперше провела невдалі випробування ядерної міжконтинентальної балістичної ракети РС-28 "Сармат". Про це в ефірі Radio NV заявив керівник безпекових програм Центру глобалістики "Стратегія XXI" Павло Лакійчук, передають Патріоти України.
"Їхній процес введення в експлуатацію можна рахувати за кількістю вибухів. Минулого року в лютому був вибух "Сармата". Проте, у російському Міністерстві оборони заявили у вересні 2023 року, заявляють, що вона поставлена на бойове чергування. Як на мене, такий поспіх - це спроба продемонструвати світу введення в експлуатацію нової суперзброї. Це є очевидним елементом путінського ядерного шантажу", - вважає експерт.
Водночас він порівняв спроможності Росії та КНДР у створенні аналогічних балістичних ракет. За словами експерта, випробування північнокорейських ракет мають значно більшу результативність, хоча й зібрані з тих же деталей, що й російські. На думку експерта, є дві причини такої низької результативності російської ядерної програми.
"Першим важливим фактором є те, що у росіян немає потужної теоретично-практичної школи, яку мала Україна. Росіяни вирішили, що вони зможуть впоратися своїми силами. Втім, подолати ці проблеми можна - Північна Корея не найкращий приклад, але серйозний у порівнянні з росіянами. І тут виникає інший фактор - жадібність. Не лише конструкторів, а й менеджерів. Коли вся вертикаль збудована на відкатах та крадіжках - така продукція і виходить", - додав Лакійчук.
Україна прагне забрати транспортний літак Ан-124 "Руслан", що належить російській авіакомпанії "Волга-Днепр". Канада розпочала процес конфіскації, де він перебуває під арештом. Про це розповіла очільниця Міністерства юстиції України Ольга Стефанішина у...
Відмова Заходу від підтримки України та її капітуляція призведуть до того, що інші країни розпочнуть перегони зі створення своєї ядерної зброї, намагаючись уникнути такої ж долі, передають Патріоти України. Як передає Forbes, таку заяву під час організ...