Лендліз працює ще з перших днів війни. Просто це не класична форма лендлізу, за яку згодом доведеться платити, як у Другій світовій війні. Про це 24 каналу розповів політичний аналітик, історик (США) Армен Чібухчян, передають Патріоти України.
Чібухчян зазначив, що лендліз почався з перших днів війни. Наші очікування про те, що лендліз – це каравани кораблів з усією можливою зброєю зрозумілі, але нині їм не місце. Лендліз – це фактично купівля озброєння в борг, зокрема, Велика Британія лише в 2006 році розрахувалась повністю за лендліз часів Другої світової війни.
США не хочуть, щоб Україна потрапила під величезні борги, бо якщо зараз запрацює класичний лендліз, це будуть астрономічні суми для України. Тому конгрес США виділяє фінансову допомогу. З цієї суми виділяють кошти на зброю, кошти на фінансову підтримку – це і є той самий лендліз, – зауважив політичний аналітик.
Він продовжив, що у США генерали, експерти, аналітики прораховують доцільність постачання того чи іншого озброєння до України. Зокрема, не факт, що українські пілоти ефективно використовуватимуть літаки F-16, на яких треба довго вчитись. Так само не факт, що американські важкі танки будуть ефективні в українському чорноземі.
"Українцям передають техніку, на якій швидко вчаться солдати й починають ефективно використовувати. А ось у випадку з літаками, танками ми не знаємо, наскільки швидко це вдасться зробити. Крім того, ми не знаємо, наскільки ті ж модернізовані Т-72 краще або гірше американських танків", – наголосив історик.
На Куп’янському напрямку бійці 2-го батальйону 15-ї бригади Нацгвардії "Кара-Даг" взяли в полон ворожу піхотну групу, яка намагалась закріпитися зоні відповідальності українського підрозділу, передають Патріоти України. "На Куп’янському напрямку бійця...
Речник Української добровольчої армії Сергій Братчук зазначив, що під час великоднього перемир'я противник здійснював ротаційні заходи на всіх ділянках фронту. Про це він сказав в етері телеканалу "Еспресо", передають Патріоти України. . "Що стосуєтьс...