Високопоставлений політичний чиновник Пентагону Елбридж Колбі хоче переорієнтувати збройні сили США на протидію Китаю, повідомляє The Wall Street Jourlan, передають Патріоти України.
У матеріалі йдеться про те, що Колбі на початку червня написав міністру оборони Піту Гегсету службову записку, в якій описав, як запити України на постачання американської зброї можуть «ще більше виснажити і без того виснажені запаси Пентагону».
У меморандумі не містилося жодних рекомендацій, проте деякі представники адміністрації та Конгресу стверджують, що його враховували під час рішення Пентагону призупинити деякі поставки зброї до Києва, яке президент США Дональд Трамп пізніше скасував.
За словами його прихильників, цей інцидент наочно демонструє прагнення Колбі виконати багаторічні обіцянки США зміцнити свої військові позиції в Західній частині Тихого океану.
За словами людини, знайомої з перебігом переговорів, деякі обговорення включали тиск на Японію та Австралію з вимогою чітко позначити, які військові кроки вони готові зробити в разі нападу Китаю на Тайвань.
Дії Колбі викликали здивування у деяких офіційних осіб у регіоні, оскільки давня політика США «не дає змоги чітко заявити про те», які дії Вашингтон може вжити в разі нападу Китаю на Тайвань, і також Трамп не позначив своїх подальших дій.
Виступаючи за посилення впливу на Китай, Колбі відомий як прихильник «розставлення пріоритетів», який виступає за обмеження зобов’язань США за межами Азії, щоб вивільнити ресурси для протидії Пекіну.
1 липня прес-секретар Білого дому Ганна Келлі підтвердила рішення США про припинення поставок в Україну деякої зброї після огляду допомоги Міністерством оборони і підтримки інших країн. За даними Politico, йдеться про деякі ракети для систем ППО та інші високоточні боєприпаси. Рішення було ухвалено через занепокоєння щодо надмірного скорочення арсеналів США.
Прес-секретар Держдепартаменту Теммі Брюс заявила, що США не припинили постачання зброї в Україну, а лише переглянули їх. Крім того, президент Дональд Трамп залишається відданим зобов’язанню щодо передачі Україні ракет до систем Patriot.
Посилаючись на заяви Пентагону, вона підкреслила, що відомство адаптує свій підхід до закінчення війни в Україні, зберігаючи готовність Збройних сил США до виконання оборонних пріоритетів.
3 липня Дональд Трамп заявив, що Сполучені Штати продовжують постачати озброєння Україні, однак при цьому мають переконатися, що їхні власні запаси залишаються достатніми.
4 липня Володимир Зеленський провів телефонну розмову з Трампом. Президент України заявив, що вона була «найкращою за весь час».
Інфографіка: NV
Глава української держави зазначив, що «Трамп дуже добре поінформований», вони обговорили можливості щодо ППО і домовилися, що працюватимуть над збільшенням захисту неба.
Того ж дня американський президент заявив, що розглядає можливість передати Україні ракети для комплексів ППО Patriot, тому що «не хоче бачити, як убивають дітей».
8 липня президент США підтвердив, що США нададуть Україні додаткову оборонну допомогу. Зокрема, йдеться про постачання озброєння, необхідного для захисту від російської агресії.
10 липня повідомлялося, що Сполучені Штати відновили постачання окремих видів озброєння Україні, включно зі 155-мм снарядами і високоточними ракетами GMLRS.
Увечері 11 липня президент Володимир Зеленський заявив, що за всіма доповідями, постачання військової допомоги США Україні відновлено.
Фінансуватиме постачання американської зброї до Україні НАТО, за активної підтримки Німеччини та Норвегії. Президент США Дональд Трамп вчергове висловив розчарування Росією та пообіцяв запровадити проти неї "дуже суворі тарифи", якщо за 50 дів не буде ...
Як і сповіщав нардеп Железняк, замість Умерова новим міністром оборони стане Денис Шмигадь, котрий в свою чергу прем'єрське крісло віддасть новій фаворитці Банкової, зазначають Патріоти України . У вечірньому телезверненні президент Володимир Зеленськ...