Українські військові за вісім місяців завдали Росії збитків на суму понад 900 млн доларів, і в цьому їм допомогли вітчизняні дрони-камікадзе "Бобер", Про це повідомила пресслужба благодійного фонду "Повернись живим" 16 листопада, передають Патріоти України.
У 2022 році благодійний фонд "Повернись живим" і блогер Ігор Лаченков відкрили "таємний" збір під назвою Black Box ("Чорний ящик"), під час якого вдалося зібрати 230 мільйонів гривень. Він став продовженням іншої акції, що зібрала 40 мільйонів гривень, і гроші пішли на розробку руйнівного озброєння для боротьби з російською армією. Близько року організатори не розкривали, що зберігає в собі "чорна скринька", але 16 листопада представник ГУР Міноборони на позивний "Колібрі" частково розкрив цю таємницю, діставши зменшену модель безпілотника "Бобер". У рамках проєкту військові отримали не тільки дрони, але про інші речі поки що замовчують.
Дрон-камікадзе українського виробництва активно використовується представниками Головного управління розвідки Міноборони (ГУР МО) і завдяки цьому росіяни зазнають колосальних втрат на своїй території. "Колібрі" розкрив деякі подробиці про те, куди саме завдавали ударів по російських об'єктах БПЛА під назвою "Бобер", здатні долати відстань до 800 км.
"За перші 8 місяців 2023 року "коробка" завдала ворогу збитків на понад 900 мільйонів доларів. "Бобер" успішно виконував завдання в Криму, на тимчасово окупованих територіях України і, звісно ж, "залітав" на військові об'єкти на ворожій території", — йдеться в повідомленні. Окремо в "Повернись живим" зазначили, що озброєння з "Black Box" також причетне до ударів по сховищах із деталями для ракет до комплексів "Іскандер".
У Defence Express зазначили, що БПЛА "Бобер" можна насправді вважати прагматичним рішенням, якщо брати до уваги його здатність долати 800 кілометрів. Ба більше, новина про його успішне застосування під час війни перегукується із заявою міністра з питань стратегічних галузей промисловості Олександра Камишина про те, що Україні вдається виробляти десятки аналогів дронів-камікадзе Shahed-136, які Іран постачає для потреб ЗС РФ.
Перші кадри дрона-камікадзе вітчизняного виробництва з'явилися ще в травні цього року. Український блогер Ігор Лаченков, який також причетний до збору грошей, опублікував фото з БПЛА і вже тоді заявив про великі втрати ЗС РФ завдяки цьому озброєнню.
Побудований він за аеродинамічною схемою типу "качка", що дає змогу за короткий час змінювати висоту і "втекти" від ворожих систем ППО. Тоді стверджувалося, що вартість одного такого БПЛА в середньому становить 110 тисяч доларів.
До слова, 4 травня в Росії атакували Ільський нафтопереробний завод під Краснодаром і вважається, що саме "Бобер" причетний до цього. Також його запускали по Москві та Підмосков'ю, що також принесло ефективний результат.
7 вересня стверджувалося, що Підмосков'я атакував український дрон "Бобер", а камера записала момент вибуху. Унаслідок удару безпілотника вилетіло скло в багатоповерховому будинку в підмосковному місті Раменське. Після цього експерти приступили до вивчення уламків.
Росія за допомогою комплектуючих, переданих Іраном, планує зібрати близько 900 одиниць дронів-камікадзе на місяць. Це втричі більше, ніж минулорічні показники. Про це йдеться в матеріалі РБК-Україна "До терору готові. Скільки Росія накопичила ракет та ...
2025 рік може стати роком, коли бойові дії в Україні закінчаться, оскільки як Росія, так і Україна «близькі до виснаження», і прихильники кожної з них хотіли б, щоб війна завершилася, йдеться у матеріалі The Economist, передають Патріоти України. Автор...