Завершено всі внутрішні формальності: Румунія подарувала Україні систему Patriot

Румунія подарувала Україні систему протиповітряної оборони Patriot. Це передбачала безпекова угода між Україною та Румунією. Відповідний закон представив президент Румунії Клаус Йоханніс, передають Патріоти України з посиланням на News.ro.

Сьогодні Йоганніс оприлюднив ініційований урядом законопроект про передачу Україні зенітно-ракетного комплексу Patriot. Напередодні його підтримав парламент Румунії.

Україні буде передано Patriot у конфігурації, узгодженій з американським партнером. Окрім цього уряд Румунії тепер уповноважений вжити необхідних заходів для відновлення наземного потенціалу протиповітряної оборони. Тобто тепер Румунія закупить ще один Patriot для захисту свого неба, на заміну того, який буде передано Україні.

Зенітно-ракетний комплекс Patriot - це передова система протиповітряної оборони, розроблена США для захисту від ракетних та авіаційних атак. Вона здатна вражати тактичні балістичні ракети, крилаті ракети та літаки. Patriot широко використовується як у США, так і в багатьох країнах світу.

Основні особливості системи:

  • Мультифункціональність: здатна одночасно відстежувати й знищувати кілька цілей.
  • Радар: високочутливий радар, що може виявляти загрози на великій відстані.
  • Перехоплення: здатна перехоплювати балістичні ракети на дальності до 160 км та висоті до 24 км.

Для України Patriot є важливим елементом захисту критичної інфраструктури та мирного населення від російських авіаційних та ракетних атак.

Кремлівський фюрер сподівався на інше: Білий дім заявив, що запуск нової ракети РФ не стримає доставку зброї Україні, як і погрози Путіна вдарити по постачальникам з НАТО

п’ятниця, 22 листопад 2024, 8:31

Промовистим індикатором впливу погроз Путіна вдарити по США, Великобританії та Франції за дозвіл запускати їхні ракети по території рф, стала реакція фінансових бірж Європи та США: Зростання ділової активності триває. На тлі атаки Росії балістичною рак...

Особлива любов до Путіна? Меркель пояснила, чому перешкоджала вступу України до НАТО

п’ятниця, 22 листопад 2024, 8:22

Колишній канцлер Німеччини Ангела Меркель під час свого перебування на посаді намагалася перешкодити прагненню України швидко приєднатися до НАТО, адже боялася військової відповіді з боку російського диктатора Володимира Путіна. Про це вона розповіла у...