Президента України Володимира Зеленського спіймали на перебільшенні якості роботи Верховної Ради дев'ятого скликання. Фактчекінг його заяви у фільмі, присвяченому першій річниці влади, зробило видання Bihus.Info. Зокрема, претензії викликали слова глави держави про те, що продуктивність чинного парламенту є найвищою в історії, передають Патріоти України.
"Результат є результат: 180 законів за 8 місяців було ухвалено у Верховній Раді України. Де є така статистика?" – сказав він 22 квітня у фільмі "Рік президента Зеленського".
Однак журналісти нагадали, що ще 28 лютого Комітет виборців України здійснив свій підрахунок, де порівняв результативність перших шести місяців роботи Верховної Ради 9-го скликання з аналогічним періодом роботи попереднього скликання, за президентства Петра Порошенка.
Згідно зі статистикою, за перші пів року депутатами ВР VIII скликання було ухвалено 173 закони, тоді як ВР IX скликання – 155 законів. Тобто нинішній парламент за перші пів року роботи ухвалив менше законів, ніж попередній за свої перші пів року.
Крім того, для спростування слів Зеленського було проаналізовано й інший показник – "коефіцієнт законотворчості". Він розрахований як співвідношення кількості законопроєктів, які в підсумку стали законами, і календарних днів, протягом яких Верховна Рада ці законопроєкти зареєструвала.
Наприклад, нинішня Верховна Рада на день виходу фільму "Рік президента Зеленського" з усіх зареєстрованих в поточному скликанні проєктів проголосувала за 174 закон. Працювала вона 238 днів. Тому її коефіцієнт законотворчості становить 0,73 закону за один календарний день.
Кращий показник за весь час своєї роботи, згідно з даними пошукової бази Верховної Ради, мають парламенти одразу двох скликань – 4-го і 6-го.
Верховна Рада 4-го скликання працювала ще при старій Конституції – її каденція становила 4 роки. При цьому половину цього часу вона пропрацювала ще при президенті Леоніді Кучмі, а половину – вже при президенті Вікторі Ющенку. Крім того, без дострокового розпуску Рада пережила "Помаранчеву революцію".
Але ці потрясіння не завадили депутатам показувати більшу продуктивність, ніж показує нинішнє скликання парламенту. Коефіцієнт законотворчості тоді становив 0,77 закону на день (1140 результативних законопроєктів за 1473 календарних дні).
Верховна Рада 6-го скликання також "пережила" двох президентів. Депутати починали свою роботу ще при президенті Ющенку, а закінчили – при експрезиденті-утікачі Віктору Януковичу. Саме це скликання парламенту показало поки найвищу результативність в історії – 0,78 закону на день (1442 результативних законопроєкти за каденцію тривалістю 1847 дні). Тому поки чинна Верховна Рада 9-го скликання займає третє місце за цим коефіцієнтом.
Командування російської армії кидає в бої на Покровському напрямку піхотні підрозділи. Вони наразі здійснюють атаки без залучення бронетехніки завдяки активному застосуванню ЗСУ дронів.Про це повідомив військовослужбовець 68-ї окремої єгерської бригади...
Промовистим індикатором впливу погроз Путіна вдарити по США, Великобританії та Франції за дозвіл запускати їхні ракети по території рф, стала реакція фінансових бірж Європи та США: Зростання ділової активності триває. На тлі атаки Росії балістичною рак...